۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۸
کد خبر: 83321306
۰ نفر
17 كیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - باند دوم محور نهبندان - شوسف به طول 17 كیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رئیس اداره نظارت بر ساخت راه های اداره كل راه و شهرسازی خراسان جنوبی روز دوشنبه در این آیین كه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز حضور داشت، گفت: این طرح با اعتبار 34 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
محمد امینی افزود: از مجموع 17 كیلومتر طول مسیر، 12 كیلومتر در حوزه استحفاضی شهرستان نهبندان و پنج كیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان سربیشه قرار دارد.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ادامه این مسیر به طول 17 كیلومتر با اعتبار 61 میلیارد تومان خبر داد و گفت: عملیات خاك ریزی این مسیر تا تیر امسال و عملیات آسفالت و دوبانده شدن مسیر تا 36 ماه آینده به اتمام می رسد.
امینی اضافه كرد: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تلاش خواهیم كرد عملیاتی اجرایی این طرح را زودتر از موعد مقرر اجرا كنیم.
محور نهبندان - شوسف از محورهای ترانزیتی خراسان جنوبی است كه روزانه صدها خودروی ترانزیتی در این مسیر تردد می كنند.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) برای افتتاح و كلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یك روزه در بیرجند مركز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر می كنند.
«مازیار حسینی» معاون امور مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان ‌جنوبی و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، 17 كیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف را افتتاح كرد.
خراسان ‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان و از نظر طول راه‌ ها ششمین استان كشور است كه دارای بیش از 17 هزار كیلومتر راه است.
شهرستان نهبندان در 200 كیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.
عملیات ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی روز دوشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن آغاز شد.
باند دوم محور اسدیه - بیرجند به طول 16 كیلومتر نیز با حضور «علی نبیان» به بهره برداری رسید.
افتتاح رسمی 124 كیلومتر باند دوم در خراسان جنوبی از برنامه های شاخص سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به این استان است.
7556*3028