۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۶
کد خبر: 83321301
۰ نفر
چند خبر كوتاه از شهرداري قم

قم – ايرنا – اعلام افزايش 20 درصدي نرخ ناوگان اتوبوسراني، راه اندازي طرح قم‌كارت در قالب حساب الكترونيكي شهروندي، پيگيري براي ساماندهي ميدان شهيد مطهري و تلاش براي راه اندازي فاز آزمايشي سامانه تعاملي شامخ از جمله اخبار شهرداري قم در روز دوشنبه است

به گزارش ايرنا از روابط عمومي شهرداري قم، قائم‌مقام شهردار در گفت و گويي، يكي از طرح هاي ويژه سال 98 شهرداري را ساماندهي ميدان شهيد مطهري ذكر كرد و گفت: اين ميدان يكي از محورهاي اصلي مركز شهر قم است كه وضعيت ترافيكي محدوده آن با افتتاح فاز اول مترو سخت تر خواهد شد ضمن اينكه اين منطقه با وجود مجاورت حرم مطهر(س) سيماي خوبي هم ندارد.
ابراهيم معتمدي با تاكيد بر اينكه بخش عمده مالكيت اين محور بر عهده آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار كرد: تفاهم‌نامه خوبي پس از رفت و آمدهاي مكرر و بررسي‌ها و كارشناسي‌هاي مفصل بين شهرداري و آستان مقدس منعقد شده و پيگيري مساله بر عهده سازمان ميادين و سازمان نوسازي و بهسازي اطراف حرم گذاشته شده است.

** فاز آزمايشي سامانه تعاملي شامخ امسال راه‌اندازي مي‌شود
رئيس ستاد شهر هوشمند شهرداري قم گفت: امسال فاز آزمايشي سامانه تعاملي شامخ راه‌اندازي خواهد شد و به مرور خدمات آن توسعه خواهد يافت.
همايون يزدان‌پناه راه اندازي سامانه شامخ به عنوان شبكه ارتباط الكترونيكي خدمات شهر را يكي از اقدام هاي مهم در ستاد شهر هوشمند دانست و افزود: ايجاد ارتباط و تعامل دوسوييه شهروندان با شهرداري، ارائه خدمات گسترده الكترونيك، كاهش هزينه ها و قابليت بازخوردگيري و گزارش گيري از جمله ويژگي هاي اين سامانه است.
وي تصريح كرد: امسال فاز آزمايشي اين سامانه راه‌اندازي خواهد شد و به مرور خدمات آن توسعه خواهد يافت.

**طرح قم‌كارت در قالب حساب الكترونيكي شهروندي راه‌اندازي مي‌شود
رئيس سازمان فناوري اطلاعات شهرداري قم با اشاره به طرح قم كارت گفت: زيرساختي در حال تامين در شهرداري است تا هر شهروند حساب الكترونيكي در شهرداري داشته باشد و از آن طريق تمام هزينه‌هاي فعاليت‌هاي مرتبط با شهرداري را پرداخت كند.
كوروش محمدحسيني تصريح كرد: با اين كارت امكان پرداخت عوارض ساليانه خودرو، نوسازي و ساير عوارض امكان پذير است.
وي ادامه داد: در تلاش هستيم كه در نيمه نخست امسال اين طرح به سرانجام رسيده و در اختيار مردم قرار گيرد.

** نرخ مصوب ناوگان اتوبوسراني شهرداري قم در سال 1398
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم نيز در گفت و گويي گفت: با مصوبه شوراي اسلامي شهر قم، نرخ كرايه اتوبوس و ميني بوس هاي درون شهري و ناوگان تحت نظارت شهرداري قم در سال 1398، حداكثر 20 درصد رشد داشته است.
عباس ذاكريان، نرخ كرايه اتوبوس در خطوط 16 گانه كه شامل مسيرهاي اصلي تردد شهروندان مي باشد را 5280 ريال با استفاده از كارت بليط و قيمت نقدي آن را 8500 ريال اعلام كرد.
وي افزود: نرخ جديد كرايه اتوبوس و ميني‌بوس‌هاي سازمان اتوبوسراني از ابتداي خرداد ماه اجرايي خواهد شد و كرايه در مسيرهاي پاركسوار شمالي ، دانشگاه پيام نور و شهاب دانش پرديسان ، دانشگاه حضرت معصومه (س) ، شهرك شكوهيه، ورزشگاه يادگار امام (ره) ، و ايستگاه محمديه نيز به طور ميانگين نسبت به سال قبل 20 درصد افزايش داشته اند.

** زيباسازي ديواره هاي زيرگذر بعثت با مصورسازي بعثت پيامبر اعظم (ص)
مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قم نيز در گفت و گويي با اعلام خبر اجراي طرح كاشي شكسته زير گذر بعثت بيان داشت: به منظور زيباسازي ديواره غربي زيرگذر بعثت عمليات اجرا و نصب كاشي شكسته در ديواره هاي اين زيرگذر از ابتداي سال جاري آغازشده است.
سيد محمد موسوي منش افزود: زيرگذر بعثت با مساحت تقريبي 400 مترمربع در يك جداره از تقاطع غير همسطح بلوار بسيج و بلوار پيامبر اعظم (ص) واقع مي باشد، كه با توجه به موقعيت مكاني و تردد بالاي همشهريان و زائران در اولويت پروژه هاي سازمان زيباسازي شهرداري قم قرار دارد.
اين پروژه از ابتداي سال 98 آغاز گرديده كه فاز اول آن در سال جاري به متراژ 200مترمربع در يك سمت جداره به بهره برداري خواهد رسيد.
7404/ 6133/