رئيس كميته امداد دامغان: 40 ميليارد ريال وام اشتغال پرداخت شد

سمنان- ايرنا- رئيس كميته امداد امام خميني(ره) دامغان گفت: 40 ميليارد و 645 ميليون ريال تسهيلات اشتغالزايي سال 97 به متقاضيان واجد شرايط اين شهرستان پرداخت شد.

حميد رضا كشاورزيان روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: تسهيلات پرداختي به متقاضيان ايجاد اشتغال در زمينه كشاورزي، دامپروري، طيور، پرورش زالو و مشاغل خانگي بود.
رئيس كميته امداد شهرستان دامغان ادامه داد: سال 97 از بين 204 درخواست در زمينه تسهيلات اشتغال روستايي به 42 مورد تسهيلات با اعتبار 13 ميليارد و 960 ميليون ريال پرداخت شد.
كشاورزيان تصريح كرد: بازپرداخت تسهيلات اشتغال روستايي با كارمزد 6 درصد و 60 ماهه است كه در زمينه هاي كشاورزي، پرورش ماهي و قارچ، زنبورداري، پرورش مرغ خانگي و نجاري به متقاضيان تخصيص يافت.
وي به اعطاي تسهيلات در زمينه تبصره 16 بانكي اشاره كرد و گفت: در اين زمينه، از بين 150 درخواست به 101 نفر به ارزش 19 ميليارد و 200 ميليون ريال تسهيلات پرداخت شد.
كشاورزيان اضافه كرد: دامداري، كشاورزي، خريد خودرو و مغازه داري از جمله حوزه هاي اعطاي وام از طريق تبصره 16 بانكي كميته امداد با سود چهار درصد است.
وي اظهار داشت: سال گذشته در زمينه خريد تراكتور، ايجاد گلخانه، كارگاه خياطي، آرايشگري و دامداري، با معرفي كميته امداد از طريق طرح هم افزايي بانك مهر، از 12 درخواست، تعداد 6 وام به ارزش يك ميليارد و 600 ميليون ريال به صورت چهار درصد به متقاضيان پرداخت شد.
كشاورزيان به ارائه تسهيلات امداد از طريق صندوق اشتغال به افراد تحت پوشش اشاره كرد و افزود: تمام درخواست كنندگان اين طرح، به تعداد 41 نفر در سال گذشته پنج ميليارد و 885 ميليون ريال تسهيلات در حوزه مشاغل خانگي و صنعت با سود 2 درصد دريافت كردند.
وي خاطر نشان كرد: مهمترين اولويت پرداخت تسهيلات، رسيدگي به درخواست مددجويان كميته امداد و كمك به اجرايي شدن طرح هاي اشتغال زا در شهرها و روستاها است.
رئيس كميته امداد شهرستان دامغان به بازپرداخت 60 ماهه تسهيلات اشاره كرد و گفت: در زمينه ارائه تسهيلات به متقاضيان طي سال گذشته، براي حدود 200 نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد شد.
شهرستان دامغان در فاصله 115 كيلومتري شرق مركز استان سمنان و بيش از 94 هزار نفر جمعيت دارد.
9856/6103