ارسال پرونده شكايت اولياي دانش آموز رامياني به مراجع ذي صلاح

تهران - ايرنا - وزارت آموزش و پرورش در خصوص شكايت يكي از اوليا دانش آموزان شهرستان راميان اعلام كرد: پرونده شكايت اين خانواده براي رسيدگي فوري مستقيما به مراجع ذي‌صلاح ارسال‌ شده است.

به گزارش روز دوشنبه معاونت رسانه و ارتباطات آموزش ‌و پرورش، با توجه به مسائل مطرح‌شده در ارتباط با شكايت يكي از اوليا دانش‌آموزان در يكي از روستاهاي شهرستان راميان (استان گلستان)، به منظور تنوير افكار عمومي در اطلاعيه‌اي اين موضوع تشريح مي شود.
در اين اطلاعيه آمده است: اواخر هفته گذشته خانواده يكي از دانش‌آموزان پايه اول شكايتي را با ادعاي آزار و اذيت دخترشان توسط معلم وي مطرح كرد. به‌ محض وصول شكايت اين خانواده موضوع با حساسيت و دقت فراوان در دستور كار قرار گرفت و در اولين گام، اداره كل آموزش و پرورش شهرستان راميان نسبت به معرفي فرد جايگزين به‌ جاي معلم موردنظر اقدام كرد و با توجه به اينكه معلم مذكور بازنشسته بود، لذا پرونده شكايت، براي رسيدگي فوري، مستقيما به مراجع ذي‌صلاح ارسال شد.
اطلاعيه آورده است: اين معلم حدودا 60 ساله، بازنشسته آموزش ‌و پرورش است كه طبق بخشنامه 710/15 مشغول به كار بود و در زمان بررسي به ‌كارگيري، هيچ نكته منفي در پرونده وي نبوده لذا آن زمان منعي در فعاليت فرد وجود نداشته است.
اين اطلاعيه مي افزايد: با اين‌ وجود، آموزش ‌و پرورش شهرستان راميان، به‌ محض دريافت شكايتي از يك خانواده، بلافاصله مجوز تدريس معلم را لغو و يك معلم خانم را جايگزين مي‌كند و هم‌زمان به دليل احترام به دغدغه اولياي اين دانش آموز، با استفاده از تمام ظرفيت قانوني، خود را مقيد به پيگيري جدي موضوع مي داند و به دليل حساسيت‌هاي اجتماعي، از مراجع ذيصلاح رسيدگي فوري شكايت مطرح‌شده را مطالبه كرد.
در اطلاعيه اشاره شده است: چند روز قبل، انتشار نادرست اين خبر در فضاي مجازي كه با شيطنت‌هايي مبتني بر مسائل مذهبي و قوميتي همراه بود، موجب تحريك افكار عمومي شهروندان رامياني و اعتراض برخي افراد مقابل دادگستري اين شهرستان شد كه البته با همكاري مردم و مشاهده جديت مسئولان دستگاه‌هاي مختلف در پيگيري موضوع، فضا آرام شد.
اين اطلاعيه خاطرنشان كرده است: برخي ادعاها كه در فضاي مجازي منتشر شده است؛ موضوع شكايت اين خانواده نبوده بلكه آنان نسبت به رفتار خارج از عرف شاكي هستند كه در حال پيگيري است به همين علت لازم به ذكر است ادعاهاي برخي سايت‌ها مي‌تواند زمينه پيگيري حقوقي براي خانواده و يا معلم مورد شكايت را فراهم كند.
اين اطلاعيه مي افزايد: آموزش ‌و پرورش شهرستان راميان پس از رسيدگي شكايت و صدور راي در مراجع ذيصلاح اقدام به اتخاذ تصميم لازم در راستاي صدور راي خواهد كرد و موضوع از طريق مراجع قانوني در حال پيگيري است، بنابراين انتظار مي‌رود تا حصول نتيجه و اعلام رسمي، خانواده ها به شايعات توجه نكنند و منتظر اعلام رسمي نتيجه رسيدگي به اين پرونده باشند.
دانام**1883** 1200