۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبر: 83321219
۰ نفر
گواردیولا: كارنامه من با لیگ قهرمانان قضاوت می شود

تهران- ایرنا- «پپ گواردیولا» سرمربی تیم منچسترسیتی با وجود فتح سه گانه انگلیس اذعان داشت كه در نهایت كارنامه وی با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا قضاوت خواهد شد.

شبكه تلویزیونی ای اس پی ان روز دوشنبه نوشت: مرد 48 ساله نیمكت سیتی پس از تثبیت سه گانه آبی آسمانی های منچستر با قهرمانی در جام حذفی انگلیس، مدعی شد كه فتح سه گانه كار به مراتب سخت تری از قهرمانی در لیگ قهرمانان است چرا كه به اعتقاد وی به منظور رقم زدن چنین موفقیتی انسجام پیوسته و عدم نوسان در فصلی پرفشار فاكتور اصلی است.
وی در این خصوص اظهار داشت: پیش تر گفتم كه سنگ محك و معیار قضاوت ما قهرمانی در لیگ قهرمانان است و می دانم بدون آن به اندازه كافی خوب نبوده ایم.
وی ادامه داد: با این موضوع موافقم؛ در زمان حضور در بارسلونا خوش شانس بودیم كه در عرض چهار سال 2 بار فاتح لیگ قهرمانان شدیم و مردم انتظار خاص بودن از من دارند. آنها انتظار دارند كه لیگ قهرمانان را فتح كنیم و این حقیقت دارد.
گواردیولا كه از سال 2011 به بعد طعم قهرمانی در معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا را نچشیده و كارنامه وی در بایرن مونیخ از این حیث سفید می نماید، معتقد است وجه تمایز لیگ قهرمانان سطح حریفان است.
مرد اسپانیایی به همراه سیتی كه تاكنون لیگ قهرمانان را فتح نكرده است از سال 2016 یعنی همزمان با نخستین حضور وی در ورزشگاه اتحاد، هرگز موفق نشده اند تا فراتر از یك چهارم پیش بروند.
آنها در سال 2017 در یك هشتم به موناكو باختند و سال گذشته و امسال در یك چهارم به ترتیب مغلوب لیورپول و تاتنهام شدند.
سرمربی اسبق بارسلونا تاكید كرد: در این باشگاه، امتیازهای كسب شده و نبرد در لیگ داخلی فوق العاده بود اما در لیگ قهرمانان برخلاف سایر رقابت ها، موفق نمی شویم چرا كه تیم ها بسیار خوب هستند و مسابقات انرژی زیادی می طلبد، اما باید قهرمان شویم.
ورزشی**3991**1067**