۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
کد خبر 83321187
۰ نفر
استان بوشهر موزه دفاع مقدس ندارد

بوشهر- ایرنا- مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهرگفت: با وجود اهمیت راه اندازی موزه دفاع مقدس ولی بوشهر تنها استانی است كه هنوز از داشتن این مركز فرهنگی محروم است.

به گزارش ایرنا، سردار غلامعلی كفاش روز دوشنبه در نشست تخصصی با رسانه، دفاع مقدس و مقاومت افزود: باتوجه به حماسه آفرینی رزمندگان بوشهری در چهار عرصه زمینی، هوایی، دریایی و جنگ های نامنظم در دوران دفاع مقدس، تاسیس موزه تخصصی در این بخش ضروری است.
وی بااشاره به وعده مسوولان استان برای واگذاری زمین برای ساخت موزه دفاع مقدس بیان كرد: راه اندازی این مركز فرهنگی فرصتی است تا افتخارات رزمندگان استان بوشهر معرفی و درمعرض دید قرار گیرد.
كفاش گفت: با توجه به تاكید رهبرمعظم انقلاب درخصوص تبیین ارزش های دفاع مقدس، قشرهای مختلف باید در ترویج فرهنگ شهید و شهادت تلاش و برنامه ریزی داشته باشند.
وی اظهارداشت: رسانه ها نقش مهمی در تبیین ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ شهید و شهادت دارند.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر اضافه كرد: با وجود همه افتخارآفرینی های جوانان این استان در دوران دفاع مقدس ولی این حماسه ها كمتر به جامعه معرفی شده است.
وی با بیان اینكه پیروزی و رزمندگان حاصل حضور همه اقشار با سلیقه های مختلف بود گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مربوط به همه فكرها و سلیقه هاست و همه باید خود را موظف به انتشار حماسه های خلق شده در این سرزمین بدانند.
وی با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر گفت: امسال برنامه‌های سوم خرداد با محوریت سپاه امام صادق (ع) در استان بوشهر و با شعار ما توانستیم برگزار می‌ شود.
كفاش اضافه كرد: برنامه‌های امسال از اول تا چهارم خرداد ماه برگزار می‌ شود كه مهمترین آنها همایش پیشكسوتان و نیروهای مسلح، برپایی نمایشگاه، غبارروبی و نشست خبری است.
وی یادآورشد: معرفی فرماندهان شهید شاخص استانها از دیگر برنامه های مهم بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به مناسبت سوم خرداد است كه براین اساس 31 شهید از هر استان به جشنواره معرفی می شود.
كفاش گفت: در همین راستا بوشهر از جمله استان هایی است كه پایگاه اطلاع رسانی 31 نفر از فرماندهان شهید خود را به مناسبت روز مقاومت رونمایی می كند.
وی یادآورشد: به طور یقین با الگو گیری از دفاع مقدس و تقویت روحیه اتحاد و همدلی می توانیم جنگ اقتصادی را نیز با اقتدار پشت سر بگذاریم و باردیگر دشمن را شكست دهیم.
كفاش یادآورشد: در كنار رزمندگان پایگاه ششم شكاری و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی 900 نفر از جوانان استان بوشهر در قالب 2 گردان امام حسن (ع) و امام حسین (ع) برای شركت در عملیات بیت المقدس اعزام و از این شمار 85 نفر شهید شدند.
وی اضافه كرد: همچنین جهادگران استان بوشهر نیز در گردانی به استعداد 280 نفر در عملیات بیت المقدس شركت كه چهارشهید تقدیم شد.
كفاش یادآورشد: ارتقای رتبه خبرگزاری دفاع مقدس در استان بوشهر از 30 به هشت، ارسال 20 اثر فرهنگی هنری به جشنواره فانوس از موفقیت های بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر است.
وی گفت: این بنیاد با وجود اینكه امكان حمایت از انتشار كتاب های مربوط به دفاع مقدس را دارد ولی سال گذشته تنها 16 كتاب دراستان دراین بخش با حمایت بنیاد منتشر شد این درحالی است كه امسال امكان حمایت از 50 عنوان كتاب در حوزه دفاع مقدس وجود دارد.
رئیس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر نیز گفت: دفاع مقدس آئینه تمام نمای مقاومت مردم ایران در برابر تهدید و تحریم است.
اكبر اقبال مجرد افزود: فرهنگ و آموزه های دوران دفاع مقدس نقشه راه و نسخه شفابخش دردها و عاملی مهم در برون رفت از مشكلات جامعه است.
وی یادآورشد: دفاع مقدس نماد تاب آوری ملت ایران در برابر تهدید و تحریم و گنجینه ای از افتخارات فرزندان غیور این سرزمین است كه با اتحاد ، همدلی و وحدت رقم خورد.
اقبال مجرد اظهارداشت: باتوجه به نقش مهم رسانه در انعكاس اخبار حوزه دفاع مقدس در شرایط كنونی نیز انتقال ارزش های دوران یادشده به نسل جوان رسالت فعالان رسانه است.
رئیس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر گفت: تبیین دستاوردهای دفاع مقدس باعث اعتماد به نفس و گسترش روحیه امید در جامعه خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه رسانه نقش سازنده ای در انتقال فرهنگ دفاع مقدس دارد افزود: عملیات روانی و جنگ رسانه ای شگرد جدید دشمنان برای ایجاد انشقاق در جامعه است كه رسانه ها باید با كاركرد حرفه ای برای انعكاس دستاوردهای انقلاب و نقدهای سازنده زمینه مشاركت جمعی در ساختن كشور را فراهم كنند.
6047/6045