ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - كار ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی در آیین آغاز اجرای ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: این طرح ها با اعتبار 64 میلیارد ریال اجرا می شود.
جعفر شهامت افزود: كار ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با اعتبار 33 میلیارد تومان انجام خواهد شد.
وی بیان كرد: همچنین ایمن سازی مبادی ورودی شهر بیرجند (مقابل سایت پلیس راه) با اعتبار هفت میلیارد ریال و ضلع غربی میدان شهدای عبادی با اعتبار بیش از 24 میلیارد ریال همزمان با این طرح آغاز شد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اظهار كرد: تاكنون از 27 نقطه پرحادثه استان هفت مكان ایمن سازی شده و عملیات اجرایی پنج نقطه دیگر در دست اجرا است.
وی گفت: ایمنی راه و حمل و نقل از اولویت های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است كه امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز روند كاهش حوادث رانندگی در استان ادامه داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی ظهر دوشنبه برای بهره برداری و آغاز اجرای 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یك روزه در بیرجند مركز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر می كنند.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، كلنگ ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی را به زمین زد.

**باند دوم محور اسدیه - بیرجند به بهره برداری رسید
باند دوم محور اسدیه - بیرجند به طول 16 كیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
فرماندار درمیان روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح كه معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی هم حضور داشت گفت: عملیات اجرایی این طرح سال 92 آغاز شد و با اعتبار 30 میلیارد تومان به اتمام رسید.
محمد بشیری زاده احداث 38 پل احداثی، 10 پل تعریضی و اجرای دور برگردان های لازم را از مشخصات فنی این پروژه ذكر كرد و گفت: بودجه این پروژه از محل بودجه ملی تامین شده و در فاز دوم دو بانده كردن این محور تا منصورآباد مدنظر است.
وی ادامه داد: تابلو و تجهیزات ایمنی لازم در این محور نصب شده و بیش از 53 هزار نفر از مزایای این طرح برخوردار شدند.
شهر اسدیه مركز شهرستان مرزی درمیان در 105 كیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، باند دوم محور اسدیه - بیرجند را افتتاح كرد.
خراسان ‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان و از نظر طول راه‌ ها ششمین استان كشور است كه دارای بیش از 17 هزار كیلومتر راه است.
عملیات توسعه و بهسازی سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند هم امروز (دوشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان جنوبی آغاز شد و محمد اسلامی از روند دوبانده سازی جاده بیرجند - قاین بازدید كرد.
7556*3028