نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق كنكور سراسری مخالفت كردند

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 2 فوریت طرح تعویق برگزاری كنكور سراسری به مدت حداقل 2 ماه مخالفت كردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی با 81 رای موافق، 115 رای مخالف و هفت رای ممتنع از 225 نماینده حاضر با 2 فوریت طرح تعویق كنكور سراسری به مدت حداقل 2 ماه مخالفت كردند.
هدایت ا... خادمی نماینده ایذه به عنوان طراح این طرح گفت: با توجه به سیل ویرانگر در تعدادی از استان های كشور كه باعث شده در این مدت دانش آموزان امكان مطالعه را نداشته باشند تقاضای تعویق كنكور را داریم.
وی افزود: نبود امكان مطالعه در این مدت توسط دانش آموزان این مناطق امكان رقابت برابر و سالم از بین دانش آموزان كشور را از بین می برد و این طرح فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان كشور را از بین می برد.
وی با اشاره به اینكه این طرح به امضای 17 نماینده مجلس رسیده ، ادامه داد: هم اكنون فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان این مناطق وجود دارد كه این استرس مشكلات عدیده ای برای آنها و والدین آنها ایجاد كرده است به هر حال با توجه به وضعیت اضطراری كه برای مردم به وجود آمده است، دولت باید بتواند این موضوع را مدیریت كرده و حداقل برای 2 ماه كنكور را به تعویق بیندازد.
پیش از این اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به تعویق نینداختن زمان برگزاری كنكور سراسری 98 رای مثبت داده بودند.
مساله تعویق كنكور سراسری سال 98 بعد از وقوع سیل در استان های خوزستان، لرستان و گلستان مطرح شد. برخی نمایندگان مجلس بر این باور بودند به دلیل كمك رسانی داوطلبان كنكور به سیل زدگان، فرصت آمادگی برای این آزمون وجود ندارد.
علیرضا سلیمی دبیر كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفته بود: رییس سازمان سنجش آموزش كشور روز یكشنبه در كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با استناد به دلایلی از جمله تعویق در شروع سال تحصیلی، مخالفت خود را با تغییر زمان برگزاری این آزمون اعلام كرد.
وی گفت: اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم با توجه به دریافت گزارش رییس سازمان سنجش، به این جمع بندی و رای مثبت رسیدند كه زمان این آزمون تغییر نكند.
دبیر كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هیچ تغییری در سهمیه های كنكور سراسری امسال رخ نمی دهد و تصمیم جدیدی در این باره اتخاذ نخواهد شد.
ابراهیم خدایی پیش از این نیز در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش تاكید كرده بود كه كنكور سراسری سال 98 روزهای 13 و 14 تیر برگزار می شود.
سیام**1058**9121/ 6037