حضور مجدد زاگرس در ليگ برتر هندبال در هاله اي از ابهام قرار دارد

كرمانشاه- ايرنا- مديرعامل باشگاه هندبال زاگرس اسلام آبادغرب با تاكيد بر اينكه حضور مجدد اين تيم در مسابقات ليگ برتر در هاله اي از ابهام قرار دارد، گفت: براي حضور دوباره در اين رقابت ها به حدود 12 ميليارد ريال اعتبار نياز داريم كه فعلا قدمي از سوي مسئولان برداشته نشده است.

سجاد اعظم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: تيم هندبال زاگرس نه متعلق به شخص و گروهي خاص و نه متعلق به يك شهرستان است، بلكه اين تيم متعلق به استان بوده و سال گذشته نيز به خوبي براي ورزش كرمانشاه در بالاترين سطح رقابت هاي هندبال كشور آبروداري كرد.
وي افزود: در حالي كه سال گذشته با حداقل بودجه و با مشقات و رنج فراوان توانستيم حضور بسيار خوبي در رقابت هاي ليگ برتر داشته باشيم و تا هفته هاي انتهايي فصل نيز مدعي اصلي كسب عنوان قهرماني بوديم در نهايت با قرار گرفتن بر سكوي دوم ضمن كسب عنوان نايب قهرماني، سهميه حضور در باشگاه هاي آسيا را نيز كسب كرديم.
اعظم تصريح كرد: كل هزينه هاي باشگاه در سال گذشته اعم از قرارداد بازيكنان و كادر فني و هزينه هاي رفت و برگشت و اسكان به هشت ميليارد ريال رسيد كه اين رقم با توجه به افزايش هزينه ها براي فصل آتي به هيچ عنوان پاسخگو نخواهد بود.
مديرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب ادامه داد: طبق برآوردهاي انجام شده و با توجه به اينكه امسال بايد درصدي به مبلغ قرارداد بازيكنان تيم اضافه شود، حداقل بايد با 12 ميليارد ريال بودجه در مسابقات شركت كنيم، رقمي كه بيشتر تيم هاي ديگر حاضر در ليگ حداقل 2 تا سه برابر آن را هزينه مي كنند.
وي با بيان اينكه حداكثر تا هشتم خرداد بايد 400 ميليون ريال ورودي مسابقات را به فدراسيون بپردازيم، گفت: اين درحاليست كه هنوز تيم ما در بلاتكليفي محض به سر مي برد و حضور يا عدم حضور زاگرس در رقابت هاي فصل آتي مشخص نيست.
اعظم همچنين اظهار داشت: تيم ما در حالي كه سال قبل توانست با حداقل امكانات و شرايط بهترين نتيجه ممكن را كسب و سهميه رقابت هاي باشگاه هاي آسيا را كسب كند هيچ كدام از مسئولان و متوليان امر سراغي از تيم و بازيكنان زاگرس نگرفتند كه حداقل يك تبريك به آن ها بگويند.
مديرعامل باشگاه زاگرس ادامه داد: در حالي كه چندماه از اتمام مسابقات فصل گذشته مي گذرد هنوز هيچ كدام از مسئولان حتي يك جلسه با ما برگزار نكرده اند كه نظر مسئولان و بازيكنان اين تيم را براي فصل آتي جويا شوند.
وي يادآوري كرد: اين بي توجهي ها در حالي به باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب صورت مي گيرد كه در اين مدت چند استان ديگر پيشنهاد انتقال تيم را به آن جا ارائه كرده و خواستار اين شده اند كه در شهر آن ها به مسابقه بپردازيم.
اعظم گفت: اين در حاليست كه تيم زاگرس براي هر مسابقه داخل خانه اش حدود سه تا چهار هزار تماشاگر را به سالن مي كشاند و شرايط به گونه اي بود كه با آغاز مسابقه مجبور به بستن درب سالن مي شديم، هواداراني كه البته نه فقط از شهر اسلام آبادغرب بلكه از كل استان خود را به مكان برگزاري مسابقه رسانده و تيم مورد علاقه اشان را تشويق مي كردند.
اين مقام مسئول خاطرنشان ساخت: چنين هواداران پرشوري كه در ميان آن ها از كودك هفت - هشت ساله تا پيرمرد 70- 80 ساله وجود دارد چگونه به انتقال تيم به شهر و استاني ديگر رضايت دهيم.
وي ادامه داد: شرايط تيم زاگرس به گونه اي است كه اكنون بسياري از بازيكنان خوب هندبال ايران تمايل دارند تا براي فصل آينده در اين تيم بازي كنند ولي متاسفانه شرايط به گونه اي است كه نمي توانيم به دليل مبلغ قرارداد خيلي هايشان را به خدمت بگيريم.
اعظم همچنين با اشاره به اضافه شدن چند تيم به رقابت هاي امسال ليگ برتر كه عمدتا فاصله بسيار زيادي با كرمانشاه دارند، افزود: سال گذشته اكثر مسيرها را زميني طي مي كرديم و براي سفر به استنان هاي ديگر با اتوبوس رهسپار مي شديم تا در هزينه هاي صرفه جويي شود.
مديرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب ادامه داد: به عنوان مثال تيم ما براي بازي مقابل حريف سبزواري با اتوبوس راهي اين شهر شد كه حدود يك هزار كيلومتر از كرمانشاه فاصله دارد اما اگر امسال هم بخواهيم همين گونه رفت و آمد كنيم با بازيكناني خسته بايد مقابل حريفان ظاهر شده و به طور قطع نتايج خوبي هم كسب نخواهد شد.
وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا تقاضاي ملاقات با استاندار را مطرح كرده ايد، گفت: از ابتداي امسال ده ها بار خواستار ملاقات با آقاي بازوند بوده ايم ولي متاسفانه اين موضوع هنوز تحقق پيدا نكرده است.
اعظم تصريح كرد: هرچند استاندار فصل گذشته به تيم ما خيلي كمك كرد و حمايت هاي مادي و معنوي لازم را از باشگاه انجام داد ولي براي فصل آتي زمان به سرعت در حال سپري شدن است و هنوز كاري انجام نشده است.
مديرعامل باشگاه هندبال زاگرس اسلام آبادغرب با بيان اينكه عدم حضور اين تيم در فصل آتي رقابت هاي ليگ برتر ممكن است تبعات اجتماعي ناخوشايندي در اسلام آبادغرب به همراه داشته باشد، گفت: هر زماني كه با مردم مواجه مي شوم آن ها مشتاقانه در مورد فصل آتي ليگ برتر و زمان شروع اين رقابت ها سوال مي پرسند در حالي كه از خيلي مشكلات باشگاه بي اطلاع هستند و نمي دانند در چه وضعيت نامناسبي قرار داريم.
وي گفت: شايد يكي از علل بي توجهي به تيم زاگرس شهرستاني بودن اين تيم است كه خيلي هايي كه مي توانند كمك كنند از انجام آن دريغ مي كنند.
اعظم در پايان بار ديگر با تاكيد بر اينكه تيم هندبال زاگرس متعلق به تمام مردم استان كرمانشاه است، از استاندار، نمايندگان مجلس، مديركل ورزش و جوانان و همه دلسوزان ورزش خواست كه تا فرصت باقيست فكري براي اين تيم بكنند.
تيم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب در فصل گذشته رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي كشور از 16 مسابقه خود صاحب 10 پيروزي، چهار تساوي و 2 شكست شد و با كسب 24 امتياز پس از تيم سپاهان عنوان نايب قهرماني مسابقات را كسب كرد.
7458/8066