دانش آموزان پاسارگاد با ضرورت صيانت از ميراث فرهنگي آشنا شدند

شيراز-ايرنا- تعدادي از دانش آموزان شهرستان پاسارگاد با هدف فرهنگ سازي از سنين پايين با ضرورت صيانت و حفاظت از ميراث فرهنگي و تاريخي آشنا شدند.

به گزارش دريافتي ايرنا، به مناسبت روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي برنامه اي تحت عنوان ميراث براي همه نسل ها با هدف آشنايي دانش آموزان با مباحث ميراث فرهنگي و اهميت حفاظت و صيانت از آثار تاريخي در دبستان شهيد عمادي پاسارگاد توسط پايگاه ميراث جهاني پاسارگاد و با همكاري اداره آموزش و پرورش اين شهرستان برگزار شد.
به گفته متوليان اين طرح در پايگاه ميراث جهاني پاسارگاد ،هدف از انجام آن اين است كه دانش آموزان امروز كه اميد نسل آينده هستند، بدانند كه ميراث فرهنگي يك سرمايه ملي است و حفظ آن وظيفه همگاني و هميشگي همه است.
در اجراي اين طرح كه دوشنبه انجام شد انيميشن هاي آموزشي در قالب كودكانه با مضمون حفاظت از آثار تاريخي براي دانش آموزان به نمايش درآمد.
در بخش ديگري از برنامه توسط يكي از كارشناسان باستان شناسي مجموعه ميراث جهاني پاسارگاد تصاويري از دوران پارينه سنگي و غار نشيني بشر و سير تكاملي آن به نمايش گذاشته و آموزش هايي ارائه شد.
در اين برنامه با هدف آگاهي بخشي به دانش آموزان،كتابچه هايي با مضمون آشنايي با ميراث فرهنگي ايران زمين و بروشور هايي در مورد پاسارگاد به آنها اهدا شد.
روز جهاني موزه نيز مناسبت بين‌المللي است كه هر ساله روز 18 مي (28 ارديبهشت) توسط شوراي بين‌المللي موزه برگزار مي‌شود و همچنين اين روز مصادف با شروع هفته ميراث فرهنگي است.
شهرستان پاسارگاد به مركزيت سعادت شهر در 110 كيلومتري شمال شيراز است.
9873 /1876