مرند رتبه برتر مبارزه با مواد مخدر را در آذربايجان شرقي دارد

تبريز- ايرنا- فرمانده انتظامي مرند گفت: اين شهرستان رتبه برتر در حوزه پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر را در سال 97 در استان آذربايجان شرقي كسب كرده است.

سرهنگ كاظم دهقاني روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: ما امسال نيز همچون سال گذشته، در ميزان كشفيات مواد مخدر و دستگيري خرده فروشان در سطح شهرستان مرند، افزايش قابل توجهي داشتيم.
وي مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر را از اولويت هاي نيروي انتظامي بيان كرد و گفت: در اين راستا از ابتداي امسال تاكنون، تعداد 15 نفر خرده فروش مواد مخدر را دستگير كرديم.
دهقاني افزود: در دو ماه گذشته، نسبت به دستگيري و جمع آوري 80 نفر معتاد در سطح شهرستان اقدام شده است.
وي اقدامات آگاه سازي و رويكرد اجتماعي را از موضوعات اساسي بيان كرد و گفت: از اول سال 98 تاكنون، تعداد 15 فقره كلاس آموزش پيشگيري اعتياد براي جامعه هدف در مدارس برگزار كرديم.
فرمانده انتظامي مرند اضافه كرد: از آغاز امسال همچنين تعداد 10 مورد كارگاه آموزشي و نمايشگاه در جهت آشنايي با مواد مخدر در دانشگاهها، ادارات و كارخانجات و يك مورد نيز براي حجاج بيت الله الحرام داشتيم.
وي در ادامه از توزيع بيش از 2 هزار پوستر و تراكت آموزشي در جهت پيشگيري از شيوع اعتياد به مواد مخدر خبر داد و گفت: امسال در كل براي حدود 2 هزار نفر، توسط نيروي انتظامي در مرند آموزش ارائه شده است.
/3071/9916