۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبر: 83321056
۰ نفر
كنفرانس كاهش تنش ها در خلیج فارس برگزار می شود

تهران - ایرنا - كنفرانس كاهش تنش ها در خلیج فارس: تضارب دیدگاه ها به ابتكار «مركز ایران و فرانسه» خردادماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مركز ایران و فرانسه، این كنفرانس با حمایت گروه دوستی فرانسه - ایران مجلس سنای فرانسه و نیز همكاری و مشاركت موسسه تحقیقاتی و مطالعات مدیترانه و خاورمیانه (iReMMO)، كنفرانسی در مجلس سنای این كشور برپا می شود.
در این كنفرانس كه روز دوشنبه 27 ماه می (ششم خرداد) در مجلس سنای فرانسه برگزار می شود، تعدادی از صاحبنظران، شخصیت ها و سیاستمداران فرانسوی و ایرانی، سخنرانی می كنند.
در این كنفرانس همچنین فلیپ بونكارر رییس گروه دوستی فرانسه و ایران و معاون كمیسیون امور اروپا مجلس سنای فرانسه، آنیس لووالوآ معاون موسسه تحقیقاتی مطالعاتی مدیرترانه و خاورمیانه (iReMMO)، سید علیرضا خلیلی رییس مركز ایران و فرانسه، رنه دانزی عضو كمیسیون امور خارجه، دفاع و نیروهای مسلح مجلس سنا سخنرانی می كنند.
همچنین بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، امانوئل دوپویی مشاور حوزه دفاع، امنیت و تسلیحات و رییس موسسه آینده نگری و امنیت در اروپا موسوم به (IPSE)، برنارد اوركاد متخصص جغرافیای ایران و مدیر تحقیقات در مركز ملی پژوهش های علمی فرانسه (CNRS) و دیدیه بیلیون متخصص خاورمیانه و تركیه و مدیر ارشد در موسسه روابط بین الملل و استراتژی فرانسه (IRIS)، درباره مسائل خلیج فارس به مناظره می پردازند.
در اطلاعیه مشترك برگزاركنندگان این برنامه آمده است: «حوزه خلیج فارس در حال حاضر شاهد تنش های دیپلماتیك است كه پیامدهائی را متوجه خاورمیانه و فرای آن می سازد. بر این اساس اروپا و به ویژه كشور فرانسه می توانند حامل گفتمان چند جانبه باشند و یافتن راهكارهای مناسب در این منطقه حساس و استراتژیك را تشویق كنند.»
سیام *م.ا.ت** 1336