۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبر: 83321048
۰ نفر
حناچی: «همشهری» از گذشته زیرنظر دفتر شهردار بوده است

تهران- ایرنا- پیروز حناچی شهردار تهران درباره موضوع انتقال موسسه همشهری به زیرمجموعه دفتر شهردار و انتقاداتی كه در این باره مطرح شده تصریح كرد: این موسسه از گذشته براساس تشكیلات شهرداری زیر نظر دفتر شهردار بوده است.

به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از 14 طرح شهری منطقه 9 پایتخت در جمع خبرنگاران افزود: اما این موسسه همیشه شخصیت مستقل حقوقی خود را داشته است.
شهردار تهران همچنین درپاسخ به اینكه آیا قرار است سید مناف هاشمی (استاندار معزول گلستان) را به عنوان معاون خود منصوب كنید؟ اظهارداشت: خیر.

**تشكیلات شهرداری محدود می شود
حناچی در ادامه با بیان اینكه كلیات لایحه اصلاح ساختار شهرداری آماده شده است و بزودی برای بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارایه می شود؛ گفت: براین اساس تشكیلات و ساختار سازمانی شهرداری محدودتر می شود.
وی در خصوص كاهش تعداد معاونت های شهرداری نیز اظهارداشت: پیش از این، كاهش تعداد معاونت ها از 9 مورد به شش معاونت ابلاغ شده بود كه اكنون این محدودیت برداشته شده است.
حناچی افزود: اما در لایحه ساختاری جدید تعداد معاونت ها كاهش پیدا كرده است و معاونت هایی كه فعالیت آنها به یكدیگر نزدیك است در هم ادغام می شود.
به گفته شهردار تهران كاهش تعداد معاونت ها سبب افزایش انسجام در بدنه شهرداری می شود.
وی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز یادآور شد: كلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسیده و برای شور بیشتر به كمیسیون مربوطه برگشت داده شده است.
شهردار تهران خاطرنشان كرد: این لایحه نسبت به گذشته مسیر بهتری را طی می كند.
تهرام/9353/ 1008