۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۰
کد خبر: 83321013
۰ نفر
واكنش شهرداری تهران به موضوع سگ كشی

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران تاكید كرد: شهرداری اقدام به سگ‌ كشی نكرده و تنها سگ‌های بدون صاحب برای عقیم‌سازی و واكسیناسیون زنده‌گیری شده و پس از انجام امور لازم مجدداً رها می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی این شركت، حمیدرضا تحصیلی گفت: سوءتفاهمی مبنی بر كشتار حیوانات از جمله سگ‌ها توسط شهرداری تهران پیش آمده و برخی نیز نسبت به این موضوع سیاه نمایی كردند.
وی ادامه داد: گروهی كه چند روز پیش در مقابل شهرداری تهران در این خصوص تجمع كرده بودند را به محل عقیم‌سازی سگ‌ها بردیم تا از نزدیك در جریان امور قرار بگیرند.
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینكه شهرداری تهران نسبت به كنترل و جمع‌آوری حیوانات بدون صاحب اقدام می‌كند، اظهاركرد: طی روزهای اخیر گزارش‌هایی از بیماری هاری و گازگرفتگی توسط سگ‌های بلاصاحب اعلام شده بود و به همین منظور مقرر شد تا سگ‌ها را جمع‌آوری و مجدداً پایش كنیم حتی در این میان تعدادی از سگ‌های قلاده‌دار نیز برای پایش به محل نگهداری منتقل شدند.
تحصیلی در خصوص روند كار نیز توضیح داد: ابتدا سگ‌های بلاصاحب را بیهوش كرده و توسط خودروهای مخصوص به مركز قرنطینه حیوانات بلاصاحب در آرادكوه منتقل می‌شوند و در آنجا پس از بازبینی توسط پزشك اقدامات لازم از جمله واكسیناسیون، عقیم‌سازی و پلاك‌گذاری آن‌ها انجام شده و در نهایت مجدداً رهاسازی می‌شوند.
وی خاطرنشان كرد: طی روزهای گذشته 70 قلاده سگ برای پایش به این مركز منتقل و پس از بازیابی از لحاظ نژاد و وضعیت سلامتی مجدداً رهاسازی شده‌اند.
به گزارش ایرنا، ساماندهی مشاغل در اجرای بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها، نظارت بر بازارهای موقت و روزبازارها، كنترل حیوانات شهری، احداث و مدیریت مراكز همگانی خرید و فروش خودرو، مدیریت جایگاههای CNG و ساماندهی كیوسك های عرضه گل و مطبوعات سطح شهر تهران از جمله وظایف و ماموریت های شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران است.
تهرام/9343//1348