استاندار تهران: در تعیین اماكن اسكان اضطراری ضعیف عمل كردیم

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: باید بپذیریم كه در تعیین نقاط اسكان اضطراری مردم این استان ضعیف عمل كرده ایم كه باید برای رفع این نقیصه مشاور متخصصی انتخاب شود.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در نشست ستاد پدافند غیرعامل استان تهران افزود: باید 50 تا 60 نقطه امن برای اسكان اضطراری سه تا چهار میلیون نفر از مردم این استان در شرایط بحرانی ایجاد و امكان خدمات رسانی به آنان فراهم شود.
وی یادآورشد: برای جایگزینی بیمارستان های بالای 50 سال كشور اعتباری پیش بینی شده بود كه سهم تهران از آن كمترین رقم بود.
محسنی بندپی اظهارداشت: 17 درصد جمعیت كشور و 20 درصد صنایع ایران در استان تهران مستقر هستند و 65 هزار میلیارد تومان از درآمدمالیاتی استان های كشور در تهران تامین می شود.
استاندار تهران گفت: باید آموزش های لازم در زمینه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را از دوران و سنین مهدكودك آغاز كرد.
وی دفاع را امری ارزشمند و مورد تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان كرد: با آنكه رهبری فرمود دشمن وارد جنگ با ما نمی شود اما این موضوع نباید از میزان آمادكی كشور برای مواجهه با هر تهدید دشمن كم كند.
محسنی بندپی ادامه داد: باید بتوان در زمینه سایبری و زیر ساختی آمادگی كافی و لازم را داشت و مجهز بود تا بتوان زمینه دفاع از كشور و مردم را فراهم ساخت و از جان انسان ها صیانت كرد.
استاندار تهران گفت: در هر شرایطی باید قدرت دفاعی كشور تقویت شود و رهبر معظم انقلاب نیز دفاع را جزء لاینفك از آمادگی كشور اعلام كرده اند.
وی تاكید كرد: اگر امروز خط دفاعی ایران هزاران كیلومتر آن طرف تر از مرزها ایجاد شده است نشان دهنده زنده و پاینده بودن این ملت است.
محسنی بندپی اضافه كرد: نكات و برنامه های پدافند غیرعامل نیز باید در پیوست دفاعی ملی كشور مد نظر قرار گیرد همانطور كه امروز بخش جدایی ناپذیر تقویت بنیه دفاعی كشور محسوب می شود.
تهرام/3001//1348