۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبر: 83321002
۰ نفر
خوشنویسی قرآن منطبق بر بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآن

مشهد- ایرنا- مسئول كمیته هنری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گفت: آیات قرآنی منطبق بر توصیه های كلیدی رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب توسط پنج خوشنویس برتر مشهد در این نمایشگاه كتابت شده است.

جواد روشندل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری 10 توصیه كلیدی یادداشت برداری و سپس آیات قرآنی منطبق بر آنها بر اساس تفسیر حجت ‌الاسلام قرائتی استخراج شد.
وی ادامه داد: از نخستین شب برپایی نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد پنج استاد خوشنویس با شیوه خط نسخ و نستعلیق این آیات را در كاغذی دست ساز و بسیار نفیس به همراه ترجمه آنها كتابت می كنند.
مسئول گروه هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تاكنون هفت اثر خوشنویسی از آیات قرآن منطبق بر بیانیه گام دوم انقلاب توسط اساتید تولید شده و طبق برآوردها تا آخرین روز نمایشگاه قرآن مشهد این تعداد به 15 اثر خواهد رسید. این آثار بعد از تذهیب، قاب گرفته می ‌شوند و می توان از آنها به صورت مستمر در نمایشگاههای قرآنی یا برنامه های مرتبط با آن بهره گرفت.
وی افزود: دو نفر از اساتید خوشنویسی نیز در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد حضور یافته و درخواست افراد مبنی بر خوشنویسی آیات قرآن بر اساس سلیقه مخاطب را كتابت كرده و به صورت رایگان به آنان هدیه می دهند.
روشندل ادامه داد: كمیته هنری نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در دو بخش عرضه محصولات قرآنی، ترویج و تبلیغ فعالیتها و رویدادهای قرآن و عترت فعالیت دارد.
وی برگزاری مراسم هایی همچون سحرخوانی و پرده‌ خوانی با موضوع قصه ‌های اهل بیت(ع)، نمایش تئاترهای خیابانی با موضوع قصه ‌های قرآنی، اكران فیلمهای مستند و پویانمایی را از دیگر برنامه های كمیته هنری در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد برشمرد.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد با 700 غرفه در 18 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور فعالان قرآنی 20 كشور تا چهاردهمین روز ماه مبارك رمضان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی این شهر برپاست.
7489/1858