۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبر: 83321000
۰ نفر
هواشناسی تهران: حاشیه رودخانه ها برای اطراق امن نیست

تهران-ایرنا- اداره كل هواشناسی استان تهران در اطلاعیه ای با پیش بینی رگبار باران و وزش باد در استان به شهروندان توصیه كرد به دلیل امكان سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها از اطراق در حاشیه رودخانه ها خودداری كنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از این اداره كل، براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز بعدازظهر در پاره ای نقاط به خصوص ارتفاعات رگبار باران پیش بینی می شود.
با فعالیت سامانه بارشی از اواخر وقت سه شنبه تا چهارشنبه در بعضی ساعات به خصوص اواسط روز چهارشنبه و به ویژه در ارتفاعات شرقی استان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در پاره ای نقاط گاهی تندباد لحظه ای و گرد و خاك به خصوص بخش های جنوبی استان پیش بینی می شود.
در روز پنجشنبه تنها در ارتفاعات استان احتمال بارش وجود دارد.
اداره كل هواشناسی به شهروندان توصیه كرد كه به دلیل امكان سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها از اطراق در حاشیه رودخانه ها خودداری كنند و به دلیل احتمال ریزش سنگ در جاده های كوهستانی احتیاط لازم صورت پذیرد.
كمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به ترتیب(30 و 20)، (31 و 17)، (26 و 18)، (28 و 20) و (30 و 21) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.
ورامین با 35 درجه و فیروزكوه با هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی 24 ساعت گذشته بوده اند.

تهرام/7245//1348