۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۵
کد خبر: 83320958
۰ نفر
9 مجرم اقتصادی در سمنان دستگیر شدند

سمنان - ایرنا - فرمانده انتظامی سمنان گفت: 9 مجرم اقتصادی از ابتدای سال 98 تاكنون در استان دستگیر و یك باند پولشویی با همت و هوشیاری ماموران نیروی انتظامی منهدم شد.

سردار روح الامین قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متهمان پس از دستگیری، تشكیل و تكمیل پرونده، به دادسرا معرفی شدند.
وی تاكید كرد: پلیس استان از ابتدای امسال تاكنون جرائم اقتصادی به ارزش 34 میلیارد و 860 میلیون ریال كشف كرده است.
وی افزود: جرائم اقتصادی كشف شده در استان سمنان در زمینه های مختلف مانند احتكار، فرار مالیاتی و ربا خواری است.
به گفته قاسمی، از ابتدای سال 98 تاكنون، با هوشیاری نیروی انتظامی استان كالاهای احتكار شده به ارزش 10 میلیارد ریال، پرونده فرار مالیاتی به ارزش 600 میلیون ریال و رباخواری به ارزش پنج میلیارد ریال كشف شده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این كه تامین امنیت اقتصادی لازمه رونق تولید و تحقق فرموده مقام معظم رهبری است، ابراز داشت: بر همین اساس ناجا برای تامین امنیت اقتصادی، اقدام به تشكیل پلیس امنیت اقتصادی كرده است.
قاسمی بیان كرد: تا استقرار كامل پلیس امنیت اقتصادی در استان سمنان، كارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی پیگیر ماموریت های این حوزه هستند.
فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این كه مردم می توانند در تامین امنیت اقتصادی همراهی كنند، گفت: مردم در صورت دیدن هرگونه مورد مشكوك در زمینه های مختلف مانند احتكار، رباخواری و ارتشا می توانند مراتب را به مركز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا، با نامگذاری سال 98 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» ماموریت حساس و مهم برخورد با قاچاق كالا و ارز به طور ویژه در دستور كار پلیس قرار گرفته است و تشكیل پلیس امنیت اقتصادی از جمله این برنامه ها به شمار می رود.
7342/7408