۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۴
کد خبر: 83320952
۰ نفر
برگزاري ضيافت افطاري در 160 مسجد گيلان

رشت - ايرنا - مديركل تبليغات اسلامي گيلان از برگزاري 160 مراسم ضيافت افطاري در 160 مسجد استان خبر داد.

حجت‌ الاسلام سعيد مهدوي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبي(ع) و همت روحانيان مستقر تبليغات اسلامي گيلان، 160 مراسم ضيافت افطاري به مناسبت شب ميلاد امام حسن مجتبي(ع) در 160 مسجد استان برگزار مي شود.
وي با اشاره به برگزاري مراسم هاي جشن و سرور و ضيافت افطاري به مناسبت ولادت خجسته كريم اهل‌بيت(ع) در مساجد استان اظهار داشت: به همين مناسبت ، ويژه برنامه هايي با اهتمام روحانيان مستقر تبليغات اسلامي و با هدف احياي سنت حسنه افطاري و تقويت وحدت و حس همدلي بين روزه داران در استان برگزار مي شود.
وي به ارزش معنوي و پاداش افطاري روزه داران در ماه مبارك رمضان نيز اشاره و بيان كرد: سنت حسنه و زيباي ضيافت افطار بهانه‌اي است تا در اين ماه مبارك صله ارحام و ديد بازديدهايي انجام شود.
حجت الاسلام مهدوي با بيان اينكه رمضان فرصتي است براي تازه شدن، پيرايش و تجديد پيمان با خداوندي كه از ما به ما نزديك‌تر است، افزود: رمضان با تمام آداب و رسوم و آئين هايش ؛ ماه سعي و تلاش، ماه قرابت با خداوند و ماهي است كه در آن بايد خود را از حرص و آز، كينه و دشمني، بدي و پليدي رهانيد.
به گزارش ايرنا در ماه مبارك رمضان، سه هزار مسجد استان غبار روبي و براي ميزباني ميهمانان خداوند آماده و امسال براي اقامه نماز و همچنين اجراي برنامه‌هاي پرفيض ماه مبارك رمضان يك هزار و 200 مبلغ به مساجد سراسر استان اعزام شده اند.
برگزاري جلسات آموزشي قرآن كريم ، برگزاري جلسات ترتيل خواني قرآن ، محفل هاي انس با قرآن و نيز جلسات محوري تفسير قرآن از برنامه‌هاي ويژه ماه مبارك رمضان است.
7296 / 2007