۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبر: 83320933
۰ نفر
شناور حادثه دیده در آبراه اروند نجات یافت

آبادان - ایرنا - مدیر كل بندرو دریانوردی خرمشهر از نجات یك فروند شناور (بارج ) حادثه دیده در آبراه اروندرود خبر داد.

به گزارش ایرنا از اداره كل بندر و دریانوردی خرمشهر نوراله اسعدی روز دوشنبه اظهار داشت: یدك كش بهمنشیر یك و بارج مها یك كه حامل بار كلینكر از بندر خرمشهر به مقصد كویت در حال حركت بود پس از انحراف از مسیر اصلی خود به مغروقه فردین در آبراه اروند رود برخورد كردكه در نتیجه آن شناور بارج دچار آبگرفتگی شد.
وی در ادامه افزود: به منظور پیشگیری از مغروقه شدن ، شناور بارج به وسیله یك فروند یدك كش به گل زده شد و متعاقبا عملیات نجات توسط تیم غواصی آغاز شد.
اسعدی افزود: در پی انسداد منافذ اصلی ورودی آب به مخازن آسیب دیده شناور توسط راهنما و یدك كش های كمكی بندر خرمشهر با رعایت جوانب ایمنی به منظور تخلیه محموله به اسكله شماره یك پهلو داده شد.
مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه گفت: بعد از تخلیه محموله شناور سانحه دیده به منظور انجام تعمیرات اساسی به كشتی سازی منتقل شد.
آبادان - ایرنا - مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یك فروند شناور (دوبه) توسط گروه واكنش در شرایط اضطراری اداره كل بندرو دریانوردی خرمشهر از خطر غرق شدگی خبر داد.
روز شنبه نیز یك فروند شناور حامل خوراك دام در اسكله شماره 8 بندر خرمشهر از خطر غرق شدن نجات یافت.
بندر خرمشهر با 230 هكتار وسعت یكی از بنادر كانتینری كشور در خلیج فارس بوده و به دلیل همجواری با كشور عراق، یك منطقه استراتژیك از نظر تجاری و سیاسی است كه با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند و نزدیكی به پالایشگاه آبادان و دیگر صنایع خوزستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آن فراهم است.
7100/6068