۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۷
کد خبر: 83320901
۰ نفر
168میلیارد ریال تسهیلات به سیلزدگان لرستان پرداخت شد

خرم ‌آباد - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی بانك‌ های لرستان گفت: 168میلیارد ریال تسهیلات برای تعمیرات، بازسازی و تامین لوازم مسكن توسط بانك ملی به سیلزدگان این استان پرداخت شد.

بیژن مقدم بیرانوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات ،مبلغ 330میلیارد و 600میلیون ریال اعتبار اولیه به سیلزدگان لرستانی اختصاص یافت.
وی افزود: باتوجه به میزان خسارات وارد شده در مناطق سیلزده لرستان ستادهای معین در شهرهای این استان برای معرفی افراد آسیب دیده به بانك های عامل مستقر هستند.
رئیس شورای هماهنگی بانك‌ های لرستان بیان كرد: یكهزارو 530 نفرازسوی ستادهای تعیین شده به بانك ها معرفی و یكهزارو 356 نفر انعقاد قرارداد صورت گرفت.
مقدم بیرانوند اضافه كرد: همچنین یكهزارو 277 نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل تسهیلات دریافت كرده اند.
وی ادامه داد: لرستان در این راستا نسبت به استان های دیگر پیشرو بوده و عملكردها مثبت ارزیابی می شود.
رئیس شورای هماهنگی بانك‌ های لرستان گفت: سیستم بانكی استان برای پرداخت تسهیلات در خصوص بهسازی زیرساخت ها، خرید تجهیزات، خرید اسباب منزل به آسیب دیدگان، خسارات به بخش كشاورزی همچنین مسكن روستایی آمادگی كامل داشته و متقاضیان می توانند بعد از بررسی های انجام شده و تأیید كارگروه مربوطه از تسهیلات حمایتی بهره مند شوند.
وی ادامه داد: سیستم بانكی در كنار مدیریت ارشد استان برای كمك به سیل زدگان در بخش های خصوصی و دولتی برای برطرف كردن مشكلات آمادگی كامل داشته و از هیچگونه كمكی دریغ نخواهد كرد.
3210/7273