انتساب عكس پلنگ به میان جنگل فسا درهاله ای از ابهام است

شیراز - ایرنا- در حالی كه برخی پایگاه های خبری با انتشار عكسی از یك پلنگ ادعا كردند كه این تصویر از منطقه میان جنگل فسا در استان فارس برداشته شده است، روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان انتساب موضوع به این منطقه را در هاله ای از ابهام دانست.

به گزارش ایرنا ، این روابط عمومی دوشنبه اعلام كرد: مطلع شدیم عكسی كه روز گذشته (یكشنبه 29 اردیبهشت 89) از پلنگ ایرانی مربوط به میان جنگل فسا منتشر شده ، جعلی بوده و مربوط به آفریقای جنوبی است، هر چند مسوولیت صحت ادعا به عهده عكاس است، از این بابت عذرخواهی می كنیم.
سعید هرمزیان نژاد رئیس اداره محیط زیست فسا نیز ضمن اعلام مراتب عذر خواهی در این زمینه گفت : بنا به اعتماد اینجانب به یكی از عكاسان حیات وحش و ادعای وی مبنی بر گرفتن عكس از پلنگ، این عكس منتشر شد.
وی اظهار داشت : عكاس مذكور از سوی مقامات شهرستان به این اداره معرفی شده است و تاكنون نمایشگاه های متعددی از عكس های حیات وحش برگزار كرده است.
هرمزیان نژاد با بیان اینكه عكاس مذكور همچنان ادعای مالكیت عكس را دارد گفت: در حال حاضر موضوع از طریق پلیس فتای شهرستان فسا در حال پیگیری است و نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.
برخی منابع خبری نیز انتساب این عكس به یك عكاس از آفریقای جنوبی را ذكر كرده اند و با مراجعه به صفحات مجازی عكس اصلی آن را بازنشر داده اند.
شهرستان فسا در 130 كیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
6113 /1876