آغاز لايروبي آب بندان ها و تجهيز سالن آمفي تئاتر آستارا

آستارا - ايرنا - لايروبي رودخانه هاي آستارا، ايجاد ديواره حفاظتي آنها و ساماندهي آب بندان ها براي جلوگيري از طغيان در بارندگي ها و نيز تجهيز سالن آمفي تئاتر اين شهرستان آغاز شد.

معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: در پي ابلاغ شيوه نامه ساماندهي و كنترل سيلاب ها از استانداري گيلان، لايروبي 11 نقطه در رودخانه ها و ايجاد ديواره حفاظتي رودخانه هاي ملاهادي، شهرك هجرت، لمير محله و كانرود و دريچه سازي و ساماندهي بندهاي بتني آب بندان ها آغاز شد.
كامبيز لقماني مقدم اضافه كرد: با پايان اين طرح ها تا آخر فصل تابستان، ظرفيت ذخيره آب بندان ها از سه ميليون متر مكعب به چهار و نيم ميليون متر مكعب افزايش خواهد يافت.
وي گفت: براي اين كارها اعتبار دولتي هزينه نمي شود و پيمانكار سه طرح عمراني در قبال انجام اين كارها، مصالح طرح هاي خود را از رودخانه ها تامين مي كند.
لقماني مقدم اظهار كرد: ظرفيت آب كشاورزي آستارا 15 ميليون متر مكعب است و با توجه به محدوديت منابع در تابستان، تجهيز چاه هاي عميق، صرفه‌جويي و اجراي طرح هاي آب پيگيري مي شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، هفت رشته رودخانه و شاليزارهاي حاصلخيز در غرب استان گيلان واقع است.

** تجهيز سالن آمفي تئاتر آستارا آغاز شد
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا از آغاز تجهيز سالن آمفي تئاتر مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان براي برگزاري برنامه هاي مختلف و فعاليت هنرمندان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايرنا شاپور تشريني روز دوشنبه در بازديد از سالن آمفي تئاتر آستارا گفت: براي تجهيز اين سالن پنج ميليارد ريال اعتبار استاني مصوب و يك ميليارد و 90 ميليون ريال آن به سيستم برق منظور شده است.
وي اضافه كرد: سالن آمفي تئاتر آستارا در سال 94 با بيش از 21 ميليارد و 593 ميليون ريال اعتبار افتتاح شد و تاكنون بيش از 50 برنامه فرهنگي و چند كنسرت و نمايش در آن برگزار شده است.
تشريني ادامه داد: بعد از راه اندازي كامل انشعابات سالن، در صورت اختصاص اعتبار به تكميل كارگاه دكور، اتاق تشريفات، سالن گريم و فضاهاي خدماتي، تاسيساتي و پشتيباني اقدام خواهد شد.
ساخت مجتمع فرهنگي و هنري اداره ارشاد آستارا از سال 1377 به مساحت سه هزار و 160 متر مربع آغاز شده بود و سالن آمفي تئاتر در داخل آن است.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع شده و هفت انجمن هنري با 400 هنرمند در اداره ارشاد آن فعال است.
7105 / 7124 / 2007