نمایندگان با دو فوریت طرح تعویق كنكور سراسری مخالفت كردند

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح تعویق برگزاری كنكور سراسری به مدت حداقل دو ماه مخالفت كردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی با 81 رای موافق، 115 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 225 نماینده حاضر با دو فوریت طرح تعویق كنكور سراسری به مدت حداقل دو ماه مخالفت كردند.
هدایت الله خادمی نماینده ایذه به عنوان طراح این طرح گفت: با توجه به سیل ویرانگر در تعدادی از استان های كشور كه باعث شده ظرف این مدت دانش آموزان امكان مطالعه را نداشته باشند تقاضای تعویق كنكور را داریم.
وی افزود: عدم امكان مطالعه ظرف این مدت توسط دانش آموزان این مناطق امكان رقابت برابر و سالم از بین دانش آموزان كشور را از بین می برد و این طرح فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان كشور را از بین می برد.
وی با اشاره به این كه این طرح به امضای 17 نماینده مجلس رسیده است، ادامه داد: هم اكنون فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان این مناطق وجود دارد كه این استرس مشكلات عدیده ای برای آن ها و والدین آن ها ایجاد كرده است به هر حال با توجه به وضعیت اضطراری كه برای مردم به وجود امده است، دولت باید بتواند این موضوع را مدیریت كرده و حداقل برای دو ماه كنكور را به تعویق بیاندازد.
در ماده واحده این طرح آمده است: دولت موظف است با توجه به مشكلات به وجود آمده كنكور سراسری سال 98 را به به مدت حداقل دو ماه با تاخیر برگزار كند.
سیام**1058**9121