سوابق ایرنا در دوران دفاع مقدس درخشان است

تهران- ایرنا- رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان این كه امسال 32برنامه ملی برای بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می شود، گفت: سوابق خبرگزاری جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس درخشان و تاثیر گذار است.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن كارگر» امروز- دوشنبه- در نشستی خبری كه در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر در ستاد مركزی راهیان نور برگزار شد، برنامه های بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد حماسه آزادسازی خرمشهر را تشریح كرد.
وی اظهارداشت: دوازدهمین كنگره بین المللی بزرگداشت شهدا با حضور رییس جمهوری و خانواده شهدای اصحاب رسانه دوم ‌خرداد ماه برگزار می شود.
وی تاكید كرد بعد از عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر توازن سیاسی و نظامی به نفع ایران تغییر كرد و ملت توانایی خود را درك كرد.
رییس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس همچنین به حضور تمام اقشار جامعه برای دفاع از رزمندگان و مقابله با رژیم بعث عراق افزود: با نگاهی به آمار بالای تلفات عراق می توان به غافلگیری دشمن در عملیات بیت المقدس پی برد.
سردار كارگر با تاكید بر این كه باید یاد و خاطره دوران دفاع مقدس را زنده نگه داریم، اعلام كرد: بیش از 500برنامه اصلی و 32 برنامه ملی امسال به مناسب سالروز فتح خرمشهر در سراسر كشور برگزار خواهد شد.
وی تصریح كرد: به همین مناسبت صبحگاه مشترك‌ نیروهای مسلح امسال به میزبانی سپاه پاسداران صبح پنج شنبه برگزار می شود.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: دوازدهمین كنگره بین المللی شهدا با حضور رییس جمهوری و خانواده شهدای اصحاب رسانه دوم ‌خرداد ماه برگزار می شود.
سردار كارگر رونمایی از 200 عنوان كتاب دفاع مقدس در سراسر كشور، برگزاری كرسی روایت گری در سراسر كشور و برنامه های ویژه صدا و سیما در خرمشهر و دزفول از دیگر‌ برنامه های این ایام اعلام كرد.
وی به رونمایی از سه دانش نامه دفاع مقدس استانی به مناسبت آزادسازی خرمشهر اشاره كرد و خاطرنشان كرد: تا سال 1400 همه استان ها دانش نامه دفاع مقدس خواهند داشت كه در آن تاریخ هر استان در دفاع مقدس ارائه شده است.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افز‌ود: جلد پنجم فرهنگ جامع دفاع مقدس، پوسترهای زمان جنگ و كتاب منشور هنر و سینمای دفاع مقدس رونمایی می شوند.
كارگر نشست هم اندیشی فرماندهان و همسران دفاع مقدس، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان را از دیگر برنامه ها بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر عنوان كرد.
وی به خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس در مساجد، مدارس و دانشگاه ها اشاره كرد و گفت: زنگ مقاومت چهارم‌ خرداد ماه در تمام مدارس كشور نواخته می شود و ساعت 11صبح جمعه سوم خردادماه صوت قطارها به صدا در خواهد آمد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان این كه فرماندهان نظامی روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های دفاع مقدس سخنرانی می كنند، تاكید كرد: سال گذشته بیش از 2 هزار و 600 مراسم خاطره گویی توسط بیش از سه هزار رزمنده برگزار شد و این برنامه امسال نیز تكرار می شود.
سردار كارگر شعار امسال برای بزرگداشت سوم خردادماه را «ما پیروزیم» اعلام كرد و اظهار داشت: 15 موزه دفاع مقدس در سراسر كشور داریم و 6 موزه نیز آماده بهره برداری هستند.
وی به نقش رسانه ها در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: سوابق ایرنا در دوران دفاع مقدس بسیار خوب و موثر است و این رسانه در دوران دفاع مقدس نقش بسیاری داشت.
رییس بنیاد حفط آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ما هرچه می توانیم برای مردم از دوران دفاع مقدس نمایش دهیم حاصل تلاش رسانه هایی است كه در دوران دفاع مقدس حضوری پُر‌ رنگ داشتند كه ایرنا در این میان سابقه ای درخشان دارد.
سردار كارگر در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان كرد: پنجشنبه دوم خرداد برگزاری مراسم در مزار شهدای سراسر كشور و دیدار با خانواده شهدا برگزار می شود.
وی بیان كرد: ارتش امسال برنامه هایی همچون رونمایی از 20 عنوان كتاب دفاع مقدس برگزاری مراسم وحدت نیروهای مسلح، تقدیر و تجلیل از خانواده شهدا و ارایه خدمات مردم یاری در مناطق سیل زده خواهد داشت.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح كرد: سپاه به مناسبت سوم خرداد مراسم ‌شب خاطره در مساجد و محفل ها مختلف، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری رزمایش رزمی فرهنگی در سراسر كشور را امسال اجرا می‌ كند.
سردار كارگر افزود: نیروی انتظامی و وزارت دفاع نیز امسال به ترتیب نشست از بازنشستگان و خانواده شهدا و برگزاری نمایشگاه های مختلف را در دستور كار دارند.
وی عنوان كرد: مراسم ویژه تجلیل از خانواده شهدا توسط معاونت زنان ریاست جمهوری و برگزاری جشنواره های هنری توسط وزارت ارشاد برگزار خواهد شد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: وزارت علوم‌ نیز برنامه هایی را در دانشگاه ها از جمله كرسی آزاد اندیشی، شب شعر و بازدید از آسایشگاه جانبازان برگزار می كند.
سردار كارگر یادآور شد: وزارت ارتباطات، راه و شهرسازی، وزارت نفت هلال احمر، وزارت نیرو، دانشگاه آزاد، وزارت جهاد و دیگر ارگان ها نیز برنامه های داخلی خود را اعلام كرده اند.
وی به حضور فعال در فضای مجازی اشاره كرد و عنوان داشت: این فضا نقش بسزایی در انعكاس تاریخ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینكه در این ایام بازدید مردم از موزه انقلاب و دفاع مقدس كاملا رایگان خواهد بود‌، گفت: سال گذشته بیش از هفت میلیون نفر به سفرهای راهیان نور رفته اند كه بیشتر جمعیت آن را جوانان 15 تا 30 سال تشكیل می دادند.
سیام*9612** 1336