6 طرح ورزشی در آذربایجان غربی افتتاح می شود

ارومیه- ایرنا- مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری و هیات همراه به استان اشاره كرد و گفت: با حضور وزیر ورزش و جوانان 6 طرح ورزشی با 455 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در شهرستان های خوی، سلماس و ارومیه افتتاح می شود.

عبدالله چمن گلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزشگاه 6 هزار نفری فوتبال سلماس با 28 هزار و 200 مترمربع مساحت و 400 میلیارد ریال هزینه از جمله این طرح هاست كه به صورت ویدئو كنفرانس و توسط رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه كرد: سالن تیراندازی شهدای خوی با یكهزار و 30 مترمربع مساحت و با 17 میلیارد ریال هزینه و زورخانه پوریای ولی در خوی با 466 مترمربع مساحت و با پنج میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه از دیگر طرح های افتتاحی است.
وی اعلام كرد: همچنین سالن چند منظوره «سرو» ارومیه با هشت میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه در یكهزار و 800 مترمربع مساحت، سالن چند منظوره فیرورق با یكهزار و 800 مترمربع مساحت و با 20 میلیارد ریال هزینه و طرح محوطه سازی و دیواركشی فیرورق خوی با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در زمینی به مساحت چهار هكتار از دیگر طرح های افتتاحی سفر رییس جمهوری است.
مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اظهار داشت: همچنین عملیات اجرایی سه سالن ورزشی طبقاتی در شهرستان های چالدران، سلماس و ماكو با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال در این سفر آغاز می شود؛ هر یك از این سالن های ورزشی با 9۰۰ مترمربع زیربنا در ۲ طبقه احداث می شود.
به گزارش ایرنا دكتر حسن روحانی طی روزهای آینده با سفر به شهرستان ماكو، طرح های توسعه منابع آب و خاك استان های مرزی را از طریق ویدئو كنفرانس افتتاح می كند؛ این حضور پربركت، سومین سفر دكتر روحانی به آذربایجان غربی خواهد بود.
در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دكتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.
3072/9918