رئيس شوراي شهر مشهد: انسجام شاهراه مقابله با تفرقه افكني دشمنان است

مشهد- ايرنا- رئيس شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: هم اينك در شرايط ويژه اي كه آمريكا و امپرياليسم جهاني با تفرقه افكني و فشارهاي سياسي و اقتصادي به دنبال رخنه در صفوف مردم ايران است مي بايست با تحكيم و تقويت انسجام و همدلي به عنوان شاهراهي مطمئن، با دشمن مقابله كنيم.

محمدرضا حيدري روز دوشنبه در نشست شوراي اسلامي شهر مشهد افزود: خرداد ماه يادآور خاطرات و وقايع تلخ و شيرين زيادي براي ملت ايران است. قيام خونين پانزده خرداد، كوچ رهبر كبير انقلاب، آغاز رهبري آيت الله خامنه اي، كوچ شخصيتهاي تاثيرگذار در انقلاب نظير شهيد چمران و مشاركت پرشكوه مردم در انتخابات دوم خرداد سال 1376 از جمله اين اتفاقات مهم هستند.
وي ادامه داد: طبق آنچه در فضاي عمومي جامعه در خرداد ماه سال 1376 اتفاق افتاد مردم انتظارات و توقعات خود را با رفتار مدني و از درون صندوق راي نشان دادند و اتفاقي رخ داد كه جريان صلح طلبانه اصلاحات پا به عرصه گذاشت.
رئيس شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: ملت ايران تاكنون با همدلي و هم آوايي از انواع سختيها و آلام عبور كرده اند. در مراسم خاكسپاري رهبر كبير انقلاب بزرگترين سوگواري تاريخ را رقم زدند و فرداي آن روز بزرگترين بيعت را با رهبري حضرت آيت الله خامنه اي داشتند.
وي افزود: مردم در جريان انقلاب و پس از آن تاكنون در انجام وظايف هيچ كوتاهي نداشته اند و بايد اصول و چارچوبهاي گذشته را مجدد مرور و به آنها برگرديم كه مهمترين آن انسجام، همدلي و توجه به راي و خواسته مردم است.
حيدري همچنين به ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن اشاره و بيان كرد: جامعه بايد بيش از پيش نسبت به قرآن شناخت پيدا كند.
وي به فرارسيدن روز ارتباطات و روابط عمومي نيز اشاره و بيان كرد: روابط عمومي صرفا نقش بيان موفقيتها و تبليغ را ندارد بلكه بايد در ارتباط با بدنه اجتماعي ضعفها و نواقص را دنبال و به دستگاه مربوطه منعكس كند.
7505/1858