3 طرح با حضور وزیر ورزش در خوی افتتاح می شود

ارومیه- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان خوی گفت: سه طرح با حضور «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان فردا /سه شنبه/ در این شهرستان افتتاح می شود و دیواركشی 2 مجموعه فرهنگی ورزشی نیز به بهره برداری می رسد.

امیر حسین طباطبایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه توسعه ورزش های باستانی به ترویج منش پهلوانی منجر می شود، افزود: این طرح ها شامل «زورخانه پوریای ولی»، «سالن ورزشی چند منظوره شهر فیرورق» و «سالن تیراندازی با اسلحه جنگی» است.
وی اضافه كرد: احداث «زورخانه پوریای ولی» در سال 1391 و در زمینی به وسعت 420 مترمربع در مجموعه ورزشی شهید چمران خوی آغاز و برای ساخت آن 9 میلیارد ریال هزینه شد.
وی با بیان اینكه سالن ورزشی چند منظوره شهر فیرورق نیز در این سفر افتتاح می شود، اضافه كرد: ساخت این فضای ورزشی با یكهزار و 755 مترمربع مساحت در 1386 شروع و برای احداث آن 21 میلیارد ریال هزینه شد.
وی ادامه داد: این سالن برای ورزش هایی چون والیبال، كشتی، كونگ فو و كاراته مورد استفاده قرار می گیرد.
وی بیان كرد: سالن تیراندازی با اسلحه جنگی نیز كه سال 1392 عملیات احداث آن شروع شد، در زمینی به وسعت یكهزار و 100 مترمربع و با 17 میلیارد ریال هزینه در سفر وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری می رسد.
طباطبایی اظهار داشت: دیواركشی محوطه 14 هكتاری مجموعه فرهنگی ورزشی استادیوم 7 تیر خوی با 6 میلیارد و 770 میلیارد ریال هزینه و همچنین دیواركشی و محوطه سازی مجموعه ورزشی شمس فیرورق با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در این سفر مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا خوی با 385 هزار نفر جمعیت دارای 27 مجموعه ورزشی شهری، نهادهای مختلف و روستایی بوده و سرانه ورزشی این شهرستان 64 سانتی متر است.
با توجه به اینكه وجود مقبره پوریای ولی را به شهرستان خوی نسبت می دهند، ورزش باستانی و زورخانه ای در این منطقه مورد توجه اقشار مختلف مردمی است.
3072/7129