سه دستگاه تراكتور حفاري غيرمجاز در دشتستان توقيف شد

بوشهر- ايرنا- رئيس اداره منابع آب دشتستان استان بوشهر گفت: براي حفظ و صيانت از منابع آبي و در اجراي طرح برخورد با حفاران چاه غير مجاز سه دستگاه تراكتور در اين شهرستان توقيف شد.

به گزارش ايرنا، نعمت الله نجاتي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در اجراي اين طرح تاكنون 19 دستگاه حفاري تراكتوري، 57 دستگاه كمپرسور و 78 مورد ادوات حفاري غيرمجاز در اين شهرستان شناسايي و توقيف شده است.
وي بيان كرد: برخورد قاطع با حفاران غيرمجاز درسال هاي اخير باعث شده تا فعاليت كمپرسورهاي حفاري غيرمجاز به طور كامل متوقف شود.
نجاتي گفت: هم اكنون تنها تعداد معدودي تراكتورحفاري درحال فعاليت غيرمجاز هستند كه شناسايي و درآينده نزديك توقيف مي شوند.
رئيس اداره منابع آب شهرستان دشتستان اظهار داشت: همكاري اداره منابع آب با دستگاه قضايي وعوامل انتظامي و امنيتي شهرستان باعث شده تا امروز شاهد كاهش تخلفات منابع آبي در دشتستان باشيم.
نجاتي با اشاره به آمار مسدود سازي چاه هاي غيرمجاز در شهرستان دشتستان گفت: از سال 1396 تا كنون 69 حلقه چاه غيرمجاز در اين شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است كه اين رقم صرفه جويي حدود سه ميليون مترمكعب در برداشت از منابع آب زيرزميني را در پي داشته است.
وي اضافه كرد: طبق قانون توزيع عادلانه آب هر گونه انتقال آب به خارج اراضي آبخور اوليه چاه ممنوع است و ادارات منابع آب موظف به برچيدن اين تجهيزات هستند.
نجاتي افزود: اداره منابع آب شهرستان دشتستان از همه ظرفيت خود براي صيانت از منابع آب و رونق توليد و پايداري اشتغال در حوزه كشاورزي استفاده مي كند.
وي اضافه كرد: در اين ارتباط از سال 96 تا كنون 29 مورد انتقال غيرمجاز آب در اين شهرستان شناسايي و برچيده شده است.
6047/6043