۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبر: 83320677
۰ نفر
توقف همكاری گوگل با هواوی

تهران - ایرنا - تشدید منازعات تجاری چین و آمریكا پیامد آن را به دنبال داشت كه گوگل روز دوشنبه اعلام كند، برخی از روابط تجاری خود را با شركت هواوی به عنوان بزرگترین شركت فناوری و خدمات تلفنی چینی، به حالت تعلیق در می آورد.

پایگاه خبری «هیل» امروز به نقل از رویترز نوشت: گوگل برخی همكاری‌های مهم و كلیدی خود را با هواوی از جمله انتقال سخت‌افزار، نرم‌افزار را در پی تصمیم جدید واشتگتن برای افزایش فشار بر این شركت، متوقف می كند.
بر اساس این گزارش، توقف همكاری گوگل با هواوی، مانع دسترسی كاربران به نسخه های جدید سیستم عامل اندروید ،گوگل پلی استور و جی‌میل در خارج از چین می‌شود.
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریكا، به تازگی با صدور فرمانی از شركت‌های آمریكایی خواسته است از خرید تجهیزات مخابراتی و فناوری از هر شركتی كه تهدیدی برای امنیت ملی این كشور به شمار می آید، جلوگیری به عمل آورند و در پی صدور این حكم عملا ممنوعیت استفاده از تجهیزات و خدمات هواوی در آمریكا به وجود آمد.
پایگاه خبری مزبور، افزوده است، شركت هواوی هنوز در ارتباط با این گزارش واكنشی از خود نشان نداده است.
آمریكا 20 اردیبهشت پس از آن كه نتوانست در مذاكرات سطح بالای با چین به توافق برسد، تعرفه 200 میلیارد دلار كالای وارداتی چین به آمریكا را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد. ترامپ همچنین دستور داده است تا روند افزایش تعرفه ها بر تمام كالاهای باقیمانده وارداتی آمریكا از چین به ارزش حدود 300 میلیارد دلار را نیز آغاز كنند.
اقتصام**9060 **1559