۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۳
کد خبر: 83320652
۰ نفر
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست

بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.

به گزارش ایرنا، ابوذر دهدار روز دوشنبه در نشست علنی شورای شهر بوشهر افزود: در برنامه ششم توسعه هزینه دستگاه های دولتی برای ورزش حرفه ای ممنوع شده ولی این مهم برای شهرداری بوشهر و تیم شاهین صدق نمی كند.
وی بیان كرد: شهرداری بوشهر با منبع اعتبارات عوارض آلایندگی كه مقوله ای خارج از ردیف اعتبارات عمومی دولت بوده قصد حمایت از شاهین دارد.
دهدار تاكید كرد: عوارض آلایندگی علاوه بر اینكه در ردیف اعتبارات عمومی دولت قرار ندارد جریمه پرداختی دستگاهی مانند وزارت نفت در قبال آلودگی برای منطقه است.
وی اظهار داشت: همچنین شمار قابل توجهی از تیم های لیگ برتری مانند استقلال و پرسپولیس و یا برخی از تیم های استان همجوار نیز اكنون به نوعی از بودجه دولتی استفاده می كنند كه این روند باید برای شاهین بوشهر نیز محقق شود.
دهدار افزود: با این شرایط به نظر می رسد تصمیم گیری در مورد تیمداری شهرداری بوشهر نیازمند برگزاری نشست های تاثیرگذارتری توسط دستگاه های متولی است.
وی اظهار داشت: در این ارتباط انتظار است با تداوم پیگیری های نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، نهادهای نظارتی مانند بازرسی كشور با درنظر گرفتن تمامی ابعاد و بویژه پیامدهای احتمالی ناشی از حمایت نكردن از تیم شاهین در این مورد تصمیم مناسبی لحاظ كنند.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: در شرایط كنونی تنها راه برای حمایت از تیم شاهین توسط شهرداری گرفتن مجوز یكساله از وزارت كشور است كه مسئولان استان باید این مهم را با جدیت هر چه تمام دنبال كنند.
ندا عبدالله زاده افزود: تیم شاهین بوشهر از لیگ یك به لیگ برتر آمده و شاكله این تیم برای سطح نخست فوتبال كشور هنوز شكل نگرفته از این رو باید با سرعت بیشتری این موضوع پیگیری و وقت بیش از این تلف نشود.
وی تاكید كرد:در هزینه شدن اعتبارات دولتی برای دو تیم مطرح پایتخت عمومی بودن این تیم ها مستند شده ولی باید مسئولان بدانند كه شاهین نیز در بوشهر برای مردم جنبه عمومی دارد.
6043/7212