معامله طلاي مستعمل در بازار مشهد افزايش يافت

مشهد- ايرنا- رئيس اتحاديه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: در پي افزايش قيمت طلا، كاهش رغبت مردم نسبت به خريد طلا و فشارهاي اقتصادي، معامله طلاي مستعمل در بازار اين شهر افزايش يافته است.

محمد باقر معبودي نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: به طور معمول افرادي كه قصدشان از خريد طلا سرمايه گذاري است طلاي مستعمل مي خرند همچنين برخي نيز به دليل فشار اقتصادي و از روي ناچاري، ناگزير به خريد يا فروش اين گونه طلا مي شوند.
وي اضافه كرد: طلاي مستعمل بدون هزينه اجرت، خريداري مي شود همچنين طلايي كه به طلافروش فروخته مي شود در كارگاه آب شده و از نو ساخته مي شود.
رئيس اتحاديه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: با كسادي بازار و افزايش قيمت طلا، شرايط كارگاههاي طلاسازي در مشهد مطلوب نيست لذا معامله طلاي مستعمل كه بدون هزينه اجرت در نظر گرفته مي شود هيچ سودي براي طلافروشان و كارگاهها ندارد.
معبودي نژاد با اشاره به وضعيت ركود در بازار طلا گفت: الان در بازار مشهد خريد و فروش طلاهاي مستعمل انجام مي شود و هيچ سفارشي براي ساخت زيورآلات طلا يا خريد آنها داده نمي شود.
از 350 كد كارگاه طلاسازي ثبت شده در مشهد 110 كارگاه فعال باقي مانده و باقي آنها تعطيل شده است و كارگاههايي كه باقي مانده اند نيز فقط نيروي انساني خود را حفظ كرده اند و در ظاهر فعال هستند.
هزار و 124 واحد صنفي زير پوشش اتحاديه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، نقره و جواهر مشهد هستند.
1922/7489