دیپلمات ها در خط مقدم مقابله با دشمن قرار دارند

تهران- ایرنا - تحلیلگر مسائل سیاست خارجی با تاكید بر این كه دیپلمات ها در خط مقدم مقابله با دشمن قرار دارند، گفت: اگر می خواهیم با آمریكایی كه شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم ها را علیه ایران تحمیل كرده است، مقابله كنیم، باید از سربازان خود دفاع كرده و گل به خودی نزنیم.

«حسن بهشتی پور» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، درخصوص حمله یكی از رسانه های منتقد توافق هسته ای به حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن گفت: آنچه ایران را در برابر هرگونه تهاجم و حمله تضمین می كند و موجب دفاع از ایران می شود، ملت ایران و یكپارچگی آنها است. این مردم بوده اند كه در برابر هر گونه توطئه و تهاجم نظامی، سیاسی و اقتصادی و... در مقاطع مختلف از ایران دفاع كرده اند.
وی ادامه داد: دشمنان ایران و بالاخص آمریكا به درستی فهمیده اند تا زمانی كه نظام جمهوری اسلامی ایران مورد حمایت مردم است، نمی توان كاری پیش برد و موفق به پیشبرد توطئه خود نمی شوند.
این كارشناس مسائل سیاسی با بیان اینكه اكنون ایران تحت شدیدترین و بی سابقه تحریم ها از سوی ایالات متحده قرار گرفته است، تصریح كرد: دشمنان ایران تلاش می كنند با ایجاد فشارهای اقتصادی و ایجاد ارعاب و جنگ روانی، نارضایتی اجتماعی ایجاد كنند تا حمایت مردم از انقلاب اسلامی را از بین برده و نظام از درون دچار فروپاشی شود.
بهشتی پور با تاكید بر ضرورت حفظ وحدت و همبستگی در شرایط كنونی كشور خاطرنشان كرد: اگر فردی دلسوز انقلاب و نظام یا با هر انگیزه دیگری، مدافع ایران است، باید از وحدت میان مردم دفاع كند و اقداماتش در چارچوب ایجاد یكپارچگی و همبستگی در درون كشور باشد و از هر حركتی كه موجب انشقاق، چنددستگی و از بین رفتن وحدت می شود، خودداری كنند.
وی با بیان اینكه ایران اكنون در سه جبهه سیاسی، اقتصادی و رسانه ای مورد تهاجم قرار گرفته است، ابراز داشت: هر كدام از این جبهه ها، دارای خط مقدمی هستند. مثلا در جبهه رسانه ای، خبرنگاران و رسانه ها قرار دارند كه باید در مقابل جنگ روانی دشمنان مقابله كنند. در جنگ اقتصادی، تولیدگران، كارگران و مسئولان اقتصادی مشغول هستند و در جنگ سیاسی، این دیپلمات هایمان هستند كه در خط مقدم جبهه مقابله با آمریكا قرار دارند.
این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی افزود: در چنین شرایطی باید دید چه كسانی در خط مقدم دفاع از ایران و مقابله با دشمنان هستند، دوستان و دشمنان را شناسایی كرد و آتش را باید بر سر دشمنان و نه سربازان و افراد خودی ریخت.
بهشتی پور تصریح كرد: در شرایط كنونی باید دست از سیاسی بازی و جناح گرایی برداشت. ما اگر می خواهیم با آمریكایی كه شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم ها را علیه ایران تحمیل كرده است، مقابله كنیم، باید از سربازان خود دفاع كرده و گل به خودی نزنیم.
وی با بیان اینكه حمله به سربازان و افراد خودی موجب تزلزل در خط مقدم ما می شود، یادآور شد: حمله به دیپلمات هایمان كه از سوی عالی ترین مقامات كشور، مومن و معتقد به انقلاب نامیده شده اند، تنها نتیجه ای كه می تواند داشته باشد، دلسردی و ناراحتی آنها است اگرچه دیپلمات ها و سربازان ما نباید به این مسائل حساس باشند.
این كارشناس مسائل سیاسی در عین حال گفت: دیپلمات ها باید قدرت تحمل خود را بالا برده و صبوری كنند هر چند كه خوردن از خودی سخت تر از خوردن از دشمن است.
سیام *م.ات*2021**