دستور رییس جمهوری به دستگاه‌ها برای رونق تولید

تهران- ایرنا- رییس جمهوری به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دستور داد برای رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در كشور و آموزش مهارت‌های عملی با هدف رونق تولید و اشتغالزایی به طور جدی اقدام كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» امروز- دوشنبه- به دستگاه های اجرایی دستور داد تا برای تسهیل فرآیند سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به ویژه در زمینه مقررات زاید و دست و پاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از كشور و همچنین واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش غیردولتی به طور جدی تسریع كنند.
همچنین براساس دستور رییس جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به وضعیت بارش ها در سال جاری و تامین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام كند.
طبق دستور روحانی، وزارت جهاد كشاورزی هم در جهت حصول خودكفایی در محصولات اساسی كشاورزی برای تولید آنها در داخل یا در صورت ضرورت تولید از طریق كشورهای همسایه اقدام كند.
افزون بر این با دستور رییس جمهوری، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری باید با كاهش ساعات آموزش‌های صرف نظری برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آنها در مراكز آموزشی اقدام كنند.
براساس این دستور، تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغالزایی اقدامات لازم را انجام دهند.
سیام*3061** 1336