۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۶
کد خبر: 83320619
۰ نفر
35 درصد دانش آموزان خمين در هنرستان ها تحصيل مي كنند

خمين - ايرنا - مديرآموزش و پرورش خمين گفت: 35 درصد از مجموع دانش آموزان اين شهرستان در مراگز فني و حرفه اي، كار و دانش و هنرستان ها اشتغال به تحصيل دارند.

« عبدالرضا پيرحسين لو» روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: يك هزار و 200 دانش آموز دختر و پسر در مراكز فني و حرفه اي و كارو دانش اين شهرستان مشغول به تحصيل هستند.
وي ادامه داد: اين دانش آموزان در سه مركز فني وحرفه و چهار مركز كار و دانش در بيش از 30 رشته تحصيل مي كنند.
مدير آموزش و پرورش خمين اظهار داشت: راه اندازي هنرستان شاهد در اين شهرستان درحال پيگيري است و رشته هاي كارآفرين همچون ساخت زيورآلات، جواهرات و صنايع چوبي و طراحي داخلي در دستور كار اين هنرستان قرار دارد.
پيرحسين لو با بيان اينكه هنرستان دكتر حسابي روستاي شهابيه از توابع خمين يكي از ظرفيت هاي آموزشي استان مركزي است، گفت: دانش آموزان اين مركز آموزشي از سال تحصيلي جديد در اين مركز مشغول به كار و از خدمات حمايتي بيمه نيز بهره مند مي شوند.
وي ادامه داد: رشته هاي تعمير ماشين آلات سنگين، گياهان دارويي، دامداري و ماشين آلات كشاورزي در سال تحصيلي جديد در اين مركز آموزشي راه اندازي مي شود.
مدير آموزش و پرورش خمين تاكيد كرد: مهارت آموزي عامل تاثيرگذار براي كارآفريني درزمينه هاي مختلف است و رشته هاي تحصيلي در مراكز فني و حرفه اي و كارو دانش بايد متناسب با وضعيت جغرافيايي، اقتصادي و اجتماعي شهرستان ها باشد.
18 هزار و 500 دانش آموز شهرستان خمين در 250 مركز آموزشي تحصيل مي كنند.
9930/3075