۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبر: 83320610
۰ نفر
چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را 10 برابر افزایش می دهد

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشكده بیماری های گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به مضرات مصرف چای داغ، گفت: چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را 10 برابر افزایش می دهد.

دكتر محمد امانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به مردم توصیه كرد كه به هیچ وجه چای داغ مصرف نكنند تا در معرض سرطان مری قرار نگیرند.
وی اظهار داشت: در صورتی كه مردم از چای ولرم استفاده كنند، خطر ابتلا به سرطان خیلی كم می شود و حتی می توان گفت كه به صفر نزدیك می شود.

** قرص های چربی سوز نداریم
فوق تخصص بیماری های گوارش و كبد ادامه داد كه هیچ مكمل یا قرص چربی سوزی كه بتواند كبد چرب را مداوا كند، نداریم. ویتامین E ممكن است در برخی افراد كه دیابت و كبد فیبروزی ندارند، مقداری موثر باشد.
وی ادامه داد كه مردم براساس باورهای غلط به ادعای برخی افراد سودجو، اعتماد كرده و اقدام به تهیه اینگونه قرص ها می كنند كه هیچ تاثیری در درمان كبد چرب ندارد.
امانی به مزایای فراوان تخم مرغ اشاره كرد و گفت: قبلا این تفكر وجود داشته كه تخم مرغ برای كبد ضرر دارد، اما بررسی های جدید نشان داد كه تخم مرغ به صوت آبپز برای كبد ضرر ندارد.
وی با اشاره به اینكه تخم مرغ حاوی مواد مغذی لازم برای بدن بوده و بهتر است در طول هفته استفاده شود، به مردم توصیه كرد كه هفته ای 2 تا 3 بار تخم مرغ آب پز مصرف كنند.
امانی ادامه داد: موادی مانند رزدچوبه برای كبد مفید است اما باید از زیاده روی در مصرف آن خودداری شود و استفاده از آن در مواد غذایی به مقدار مناسب، می تواند اثر پیشگیرانه از عوارض كبد داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه گوشت قرمز و چربی ها برای كبد مضر هستند، گفت: برای حفظ سلامتی كبد بهتر است به جای روغن جامد و حیوانی از روغن های مایع مانند زیتون و كانولا استفاده كنیم.
علمی ** 1201 **1485