امام جمعه تبريز: عناصر خائن شناسايي و حذف شوند

تبريز-ايرنا- نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با بيان اينكه معيار دوستي در روابط مسلمانان بايد ايمان باشد، گفت: مسئولان بايد عناصر خائن و دست نشانده ها را شناسايي و نسبت به حذف آنها اقدام كنند.

حجت الاسلام محمدعلي آل هاشم يكشنبه شب در جمع جزءخوانان قران كريم، افزود: مسئولان كشور نبايد به هر گزارشي اعتماد كنند، زيرا تحريف واقعيت‌ها و گزارش‌هاي جعلي براي سران كشور، كار منافقان است كه در اين زمينه دقت و حساسيت بسيار لازم مي باشد.
وي با اشاره به اينكه افراد نفوذي گاهي با بزرگ نمايي و گاهي با كوچك نمايي مسايل را وارونه نشان مي ‌دهند، اظهار داشت: بنابراين مسئولان بايد دست نشانده‌ها و عناصر مرموز و خائن را سريع شناسايي و حذف كنند.
حجت الاسلام آل هاشم اضافه كرد: اين افراد درون جامعه بوده و از اسرار مسلمانان آگاه هستند و چون در لباس دوست وارد عرصه شده اند، شناخت آنها بسيار مشكل است و چون ناشناخته وارد مي ‌شوند مبارزه با آنان نيز سخت‌ تر است و به دليل اينكه پيوندهاي نسبي و سببي با مسلمانان دارند، برخورد با آنان پيچيده ‌تر بوده و ضربه آنان غافلگيرانه خواهد بود.
وي يادآوري كرد: مسلمانان بايد باور كنند تمام عزت براي خداست و امام صادق (ع) در اين خصوص مي‌ فرمايد: خداوند امور مسلمانان را به خودشان واگذار كرده است، اما اجازه ذليل كردن خود را به آنان نداده است.
امام جمعه تبريز، معني عزت را نه داشتن ثروت و قدرت، بلكه صلابت و نفوذ ناپذيري دانست و گفت: مؤمنان حاضر نيستند با هر تهديد و تطميعي از منطق و راه خود خارج شوند، نسبت به دشمن كوتاه آمده و سازش و عقب نشيني كنند.
حجت الاسلام آل هاشم با بيان اينكه ملت ايران اسلامي با مردم سالاري و اتكا به توانمندي هاي داخلي طي 40 سال افتخار و عزت آفريدند، افزود: بايد قدر اين عزت را بدانيم كه به بركت امام راحل به دست آمده است و امروز مقام رهبري نيز پاسدار اين عزت است.
3038/518