معاون وزیر كشور: خسارت های سیل به واحدهای تولیدی برآورد شد

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور از برآورد خسارت های ناشی از سیل به واحدهای تولیدی و صنعتی كشور خبر داد و گفت: این روند مراحل نهایی و تهیه پیش نویس برای ارائه تصمیم گیری را می گذراند.

بابك دین پرست یكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و صدا و سیما اظهار داشت: هفته گذشته با كمك وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، كشاورزی،
تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موفق شدیم پس از چندین جلسه تخصصی میزان خسارت های وارده به واحدهای تولیدی و صنعتی را جمع آوری كنیم.
وی احیای اشتغال و تولید در واحدهای آسیب دیده و مساكن خسارت دیده را 2 برنامه مهم قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیلزده بیان و اضافه كرد: هفت كمیته تخصصی در این زمینه تشكیل و در حال فعالیت است.
دین پرست با بیان اینكه نگاه وزیر كشور به مباحث اقتصادی ویژه است خاطرنشان كرد: ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده به ریاست وزیر كشور تشكیل شده و نتایج خوبی به دنبال دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور یادآوری كرد: اولویت های رونق تولید در 20 بند تهیه و به استان ها برای برنامه ریزی و اجرا ابلاغ شده است.
وی مهمترین اولویت وزارت كشور در زمینه اقتصادی را جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، صنعتی و كشاورزی برشمرد و بازگشت واحدهایی كه در سال های گذشته تعطیل شده اند به چرخه تولید را مهمترین وظیفه این وزارتخانه در سالجاری اعلام كرد.
7527**2090