گروه مقاومت عراقي: انفجار منطقه سبز ناموجه و مغاير منافع عراق بود

بغداد - ايرنا - در نخستين واكنش رسمي گروههاي عراقي به انفجار در منطقه سبز بغداد، يكي از گروههاي مقاومت اين كشور، حادثه مذكور را ناموجه و مغاير با منافع ملي عراق دانست.

سخنگوي كتائب حزب الله عراق از گروههاي مقاومت اسلامي عراق و زير مجموعه الحشد الشعبي انفجار گلوله كاتيوشا در منطقه سبز امنيتي بغداد را اقدامي غيرقابل توجيه و هم به لحاظ شرايط زماني نامناسب و بر خلاف منافع ملي عراق دانست.
'جعفر الحسيني' دقايقي پيش در پيامي كوتاه مجازي براي خبرنگاران تاكيد كرد كه اين حادثه مغاير منافع عراق است.
منابع امنيتي در عراق ساعتي پس از اين كه رسانه هاي آمريكايي براي نخستين بار از انفجار يك گلوله كاتيوشا در منطقه سبز بغداد و نزديك سفارت آمريكا خبر دادند تاكيد كردند كه انفجار در محدوده اي به نام 'سرباز گمنام' و در فاصله اي حدود 2 تا 3 كيلومتر با ديوار سفارت آمريكا رخ داده و هيچگونه خسارتي در بر نداشته است.
هر چند ماهيت حادثه و ابعاد آن هنوز مشخص نشده و مقامات رسمي هنوز در اين خصوص اظهارنظر نكرده اند اما ناظران مسائل عراق با توجه به اوضاع منطقه و اوج گيري جنگ رواني آمريكا، وقوع چنين انفجاري در منطقه سبز را رويدادي مشكوك ارزيابي مي كنند.
انفجار يكشنبه شب در منطقه سبز عراق و طرح ادعاي هدف بودن سفارت آمريكا، همزمان با افزايش اقدامات تحريك آميز و تهديدات آمريكا عليه كشورهاي منطقه از جمله ايران و عراق و همچنين جوسازي واشنگتن و برخي كشورهاي عربي منطقه در خصوص افزايش تهديدات و ناامني در عراق صورت مي گيرد كه براي ناظران معنادار و در عين حال نگران كننده است.
در پي افزايش تهديدات و اقدامات تحريك آميز مقامات آمريكايي در هفته هاي اخير در سطح منطقه و از جمله در عراق، بسياري از رهبران سياسي اين كشور با صدور بيانيه و سخنراني يا گفت و گو با رسانه ها نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.
خاورم*10**380*