عضو حماس: مقاومت با حمایت مردم معامله قرن را شكست می دهد

بیروت - ایرنا - عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان تاكید كرد: مقاومت با پشتیبانی و حمایت مردم این كشور معامله قرن را شكست می دهد.

به گزارش بامداد دوشنبه خبرگزاری ملی لبنان (NNA)، ایمن شناعه یكشنبه شب در مراسم افطار این جنبش با حضور دیگر گروه های مقاومت در اردوگاه عین الحلوه در لبنان افزود: حمایت مردم از مقاومت علاوه بر معامله قرن دیگر توطئه ها كه فلسطین را تهدید می كند، شكست خواهد داد و بازگشت به سرزمین های اشغالی به خواست الهی اجتناب ناپذیر است.
شبكه خبری سی ان ان به نقل از یك مقام ارشد دولت ترامپ اعلام كرد كه كاخ سفید قصد دارد عصر یكشنبه (فردا به وقت واشنگتن) از بخش اول معامله قرن رونمایی كند كه شامل برگزاری «كارگاه» جذب سرمایه گذاری برای كرانه باختری، غزه و منطقه است.
این عضو حماس در ادامه ماه رمضان را ماه جهاد و پیروزی های مقاومت خواند و گفت: امروز ابتكار عمل در دست گروه های مقاومت است و همین امر دشمن اشغالگر را مجبور به قبول آتش بس كرد.
دور جدید آتش بس بین گروه های مقاومت و رژیم صهیونیستی در 9 بند از 16 اردیبهشت ماه پس از سه روز درگیری شدید با وساطت مصر و درخواست تل آویو برقرار شد.
شناعه تاكید كرد كه مقاومت در فلسطین امروز اطاعت الهی در ماه رمضان و اطاعت برای جهاد را با هم تجمیع كرده و همین امر دشمن صهیونیست را مجبور به قبول شروط مقاومت و آتش بس كرد.
وی در پایان با درود به اسرای فلسطینی دربند در زندان های رژیم صهیونیستی افزود: كلید آزادی این افراد نیز مقاومت است و این موضوع نیز خیلی دور نخواهد بود.
بنا به اعلام كمیته اسرا و آزادگان وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین، حدود 6 هزار فلسطینی از جمله 270 كودك و 52 زن در زندان‌های این رژیم با شرایط بسیار بد دربند هستند.
شبد**خاورم*1436**1379