یمن:عملیات آرامكو آغاز حمله به 300هدف حیاتی عربستان و امارات است

تهران- ایرنا- جنبش انصارالله یمن حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی آرامكو را بخشی از عملیات نظامی احتمالی برای حمله به 300 هدف حیاتی و نظامی در امارات و عربستان عنوان كرد.

به گزارش بامداد دوشنبه خبرگزاری اسپوتنیك، یك مقام مسئول در وزارت دفاع یمن به حمله پهپادی هفته گذشته این كشور به تاسیسات نفتی آرامكو عربستان اشاره كرد و گفت: در این رابطه بانك اهدافی شامل 300 نقطه حیاتی و نظامی را در عربستان و امارات آماده كرده‌ایم.
وی با بیان اینكه ارتكاب هرگونه جنایت از سوی دشمن پاسخ متقابل و كوبنده ما را در پی خواهد داشت، خاطرنشان كرد كه حمله اخیر به تاسیسات نفتی آرامكو بخشی از طرح حمله به 300 هدف حیاتی و نظامی دشمن است.
مقام یمنی همچنین توقف حملات ائتلاف متجاوزان به كشورش را مقدمه ای برای رسیدن به صلح و برقراری امنیت دانست.
منابع نظامی یمن سه شنبه گذشته گزارش دادند كه در واكنش به حملات مستمر ائتلاف عربی به سركردگی عربستان به مناطق مسكونی و زیرساخت‌های یمن، با هفت فروند هواپیمایی بدون سرنشین تأسیسات حیاتی عربستان در زمینه انتقال نفت را هدف حمله قرار دادند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.در اثر این تجاوز تاكنون بیش از یكصد هزار یمنی از جمله 85 هزار كودك شهید شده اند كه بیشتر این كودكان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو كرده است، به گونه ای كه سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این كشور را «بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی» نامید.
شبد**1480**9122