عوامل خطر ناشي از سيل در شادگان تحت كنترل مي باشند

آبادان - ايرنا - فرماندار شادگان گفت: با مديريت بحران ناشي از سيل اخير در اين شهرستان عوامل خطر و بيماري زا در منطقه شناسايي شده و تحت كنترل مي باشند.

به گزارش ايرنا سعيد حاجيان عصر يكشنبه در نشست شوراي سلامت شهرستان شادگان كه در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد اظهار داشت:سيل در شهرستان شادگان پيامدهاي بهداشتي به دنبال داشته كه با مديريت بحران از شيوع بيماري در منطقه جلوگيري شده است.
وي تصريح كرد: وقوع سيل موجب افزايش جمعيت حشرات و جوندگان در منطقه شده كه سلامت شهروندان را تهديد مي كنند لذا با ارايه راهكارهاي بهداشتي تلاش شده تا از شيوع بيماري در مناطق سيل زده جلوگيري شود.
حاجيان توزيع آب آشاميدني بسته بندي شده در مناطق سيل زده، رفع مشكل كمي و كيفي آب شهرستان، اصلاح راه هاي دسترسي به بيمارستان از جمله تامين روشنايي و نصب تابلوي راهنما را از جمله اقدامات صورت گرفته در اين شهرستان در راستاي كمك به عادي شدن شرايط زندگي در مناطق سيل زده شادگان عنوان كرد.
وي افزود: مشكلات بهداشتي پس از سيل به عنوان يك عامل تهديد كننده سلامت شهروندان به طور جدي بايد مورد توجه قرار گيرند و همه دستگاه هاي اجرايي بايد به منظور ارتقاي شاخص هاي بهداشتي در مناطق سيل زده اين شهرستان با متوليان امر سلامت همكاري كنند.
فرماندار شادگان در خاتمه از تلاش اصحاب رسانه به خاطر اطلاع رساني به موقع در زمان وقوع سيل و همچنين ستاد مديريت بحران در زمان وقوع سيل تقدير كرد.
به گزارش ايرنا سيل 30 روستاي بخش مركزي و خنافره شادگان را با مشكل مواجه كرد.
7104/6068