برگزاري اجلاس پيرغلامان فرصتي براي معرفي گردشگري يزد است

يزد - ايرنا - استاندار يزد گفت: برگزاري هفدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان و خادمان حسيني در شهرير ماه 1398 در اين شهر فرصت و ظرفيت مناسبي براي معرفي صنعت پاك گردشگري و معنويت استان به جهانيان است.

به گزارش ايرنا، محمدعلي طالبي شامگاه يكشنبه در جلسه هماهنگي برگزاري اين اجلاس با اشاره به اينكه سالانه برنامه هاي فرهنگي و مذهبي مختلفي با همكاري مردم و همراهي مسئولان و تشكل ها در يزد برگزار مي شود، افزود: بايد از فرصت اجلاس براي معرفي استان استفاده كنيم.
وي ادامه داد: همكاري و هم افزايي خوبي در برنامه هاي مختلف در بين مسئولان و تشكل ها در استان وجود دارد و قطعا شاهد برگزاري مناسب اجلاس در زمان مقرر و بهره گيري مناسب معنوي خواهيم بود.
استاندار يزد تصريح كرد: يزد به عنوان حسينيه ايران تجربه خوبي در برگزاري برنامه هاي مختلف و عزاداري ها دارد و مشاركت خيران و همكاري اقشار مختلف در اين ارتباط ستودني است.
طالبي ابراز اميدواري كرد كه با همكاري مردم و دستگاه هاي مختلف، اين اجلاس براي نخستين بار به ميزباني يزد برگزار شود و تبلور ارادت مردم به اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و حضرت امام حسين (ع) باشد.
همچنين رئيس مركز بسيج صدا و سيماي مركز يزد گفت: همبستگي فرهنگي و مذهبي، ترويج و تقويت گردشگري مذهبي و بازتاب جهاني عزاداري مردم ايران و يزد از اهداف برگزاري اجلاس پرغلامان حسيني است.
محمدمهدي رحمتي افزود:براي برگزاري مناسب اجلاس به همكاري مردم و مسئولان به خصوص مشاركت هيات هاي مذهبي و تشكل هاي ديني نياز است.
وي خاطر نشان كرد: بايد از فرصت برگزاري اجلاس براي معرفي بيش از گذشته رسوم مذهبي و فرهنگي ايران به خصوص در باب محرم و عزاداري استفاده كرد.
همچنين مجري صدا و سيماي مركز يزد گفت: برگزاري اجلاس پيرغلامان و خادمان امام حسين (ع) براي نخستين بار در اين شهر فرصتي است كه بايد مردم مومن اين ديار از آن استفاده كنند.
محمدرحمان نظام اسلامي افزود: برگزاري مناسب اين اجلاس در سايه همكاري بخش هاي مختلف و همراهي مسئولان همراه با ثمرات معنوي است كه بايد بهره گرفت.
هفدهمين اجلاس پيرغلامان و خادمان حسيني با حضور 800 نفر از پيرغلامان ايران و برخي كشورهاي اسلامي اوايل شهريورماه امسال در يكي از حسينيه هاي شهر يزد به صورت مردمي با همراهي مسئولان برگزار مي شود .
استان يزد هزار و 500 هيات مذهبي و 2 هزار و 500 مسجد دارد.
7536/ 2047/