۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۹
کد خبر: 83320285
۰ نفر
زمان برگزاری كنكور سراسری 98 به تعویق نمی افتد

تهران- ایرنا- اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم تعویق زمان برگزاری كنكور سراسری 98 رای مثبت دادند.

به گزارش یكشنبه شب خبرنگار دانشگاه و آموزش، مساله تعویق كنكور سراسری سال 98 بعد از وقوع سیل در استان های خوزستان، لرستان و گلستان مطرح شد. برخی نمایندگان مجلس بر این باور بودند به علت كمك رسانی داوطلبان كنكور به سیل زدگان، فرصت آمادگی برای این آزمون وجود ندارد.
آنها هفته گذشته نیز در پی جمع آوری امضا و اعلام درخواست خود به رئیس جمهوری مبنی بر تعویق زمان برگزاری كنكور سراسری بودند.
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش عصر امروز به كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی رفت و در این باره توضیحاتی داد.
علیرضا سلیمی دبیر كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره، اظهار داشت: رئیس سازمان سنجش آموزش كشور امروز در كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استناد به دلایلی از جمله تعویق در شروع سال تحصیلی، مخالفت خود را با عدم تغییر زمان برگزاری این آزمون اعلام كرد.
وی گفت: اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم با توجه به دریافت گزارش رئیس سازمان سنجش، به این جمع بندی و رای مثبت رسیدند كه زمان این آزمون تغییر نكند.
دبیر كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هیچ تغییری در سهمیه های كنكور سراسری امسال رخ نمی دهد و تصمیم جدیدی در این باره اتخاذ نخواهد شد.
ابراهیم خدایی پیش از این نیز در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش تاكید كرده بود كه كنكور سراسری سال 98 روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار می شود.
شبد**9492**1953**