4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان، گفت: در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دكتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.

«محمدمهدی شهریاری» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها در بخش های مختلف نیرو، جهاد كشاورزی، ارتباطات و زیرساخت های ورزشی در نقاط مختلف استان از جمله منطقه آزاد ماكو به بهره برداری می رسد.
وی اضافه كرد: افتتاح چهار طرح علمی خدماتی در منطقه آزاد ماكو، ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس، سالن ورزشی فیرورق، سالن تیراندازی و سالن زورخانه خوی، طرح های توسعه اینترنت به ویژه در روستاها، طرح های عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش كشاورزی، خطوط شبكه آبیاری و زهكشی سدهای كرم آباد و سیلوه از جمله این طرح ها به شمار می رود.
وی بیان كرد: آبگیری سد كرم آباد پلدشت، افتتاح سرریز، تونل آبرسان، سیستم انحراف، برج آبگیر سد سردشت و تصفیه خانه های آب شرب این شهر و بند بویلاپوش از دیگر طرح های افتتاحی در سفر هفته جاری رییس جمهوری به آذربایجان غربی است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سرمایه گذاری های قابل توجه دولت تدبیر و امید در استان طی سال های گذشته، ادامه داد: سرمایه گذاری های دولت در این استان طبق بررسی های صورت گرفته به بیش از 15 هزار میلیارد تومان می رسد كه رقمی قابل توجه است.
«شهریاری» به سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومانی دولت در بخش آب و خاك و چهار هزار و 700 میلیارد تومانی در حوزه احیای دریاچه ارومیه اشاره كرد و گفت: رییس جمهوری به علت اهمیت طرح های افتتاحی پیش رو برای دومین بار طی 6 ماه گذشته به آذربایجان غربی سفر می كند تا طرح های قابل توجه توسعه بخش آب و محرومیت زدایی استان به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به نگاه ویژه توسعه ای دولت به منطقه آزاد ماكو افزود: در این سفر یكهزار و 500 میلیارد تومان طرح مربوط به این منطقه به بهره برداری می رسد كه رقمی قابل توجه به شمار می رود.
به گزارش ایرنا قرار است دكتر حسن روحانی طی هفته جاری با سفر به شهرستان ماكو طرح های مربوط به این منطقه و همچنین طرح های توسعه دیگر شهرستان های استان را با استفاده از ویدئو كنفرانس افتتاح كند؛ این حضور پربركت، سومین سفر دكتر روحانی به آذربایجان غربی خواهد بود.
2093/3072