12 اثر در جشنواره نمايشنامه نويسي غرب گيلان داوري مي شود

آستارا - ايرنا - رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا گفت: هشت هنرمند از غرب استان گيلان، 12 اثر به دبيرخانه جشنواره نمايشنامه نويسي ارسال كرده اند كه نتايج داوري تا اواخر خرداد ماه طي آئين اختتاميه اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا شاپور تشريني عصر يكشنبه در جلسه هيات اجرايي جشنواره نمايشنامه نويسي رودو در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا افزود: فراخوان اين جشنواره در موضوعات آزاد و نماز از دبيرخانه آن در آستارا در اواخر فروردين ماه منتشر شد و آثار ارسالي از خارج استان، به داوري گذاشته نمي شود.
وي با اشاره به اين كه نام جشنواره از عنوان قله اي در آستارا گرفته شده ، اظهار كرد: برگزاري كارگاه آموزشي نمايشنامه نويسي، تقدير از ارائه دهندگان اثر و اجراي موسيقي سنتي از برنامه هاي آئين اختتاميه جشنواره خواهد بود.
تشريني افزود: انجمن نمايش آستارا بعد از حدود 10 سال، فعاليت مجدد خود را با ابتكار آغاز كرده و شوراي نظارت بر نمايش نيز با قوت برنامه هاي خود را به پيش مي برد و در تيرماه امسال يك نمايش كمدي در شهرستان آستارا به روي صحنه خواهد رفت.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا گفت: بيشتر نمايش ها در آستارا به صورت كارگاهي و بدون استفاده از نمايشنامه اجرا مي شود و اين جشنواره افق جديدي را براي فعالان عرصه نمايش باز خواهد كرد.
تشريني از آغاز نام نويسي كلاس هاي تابستاني در اداره ارشاد آستارا خبر داد و افزود: علاقمندان تا اواخر خردادماه با مراجعه به اداره ارشاد براي شركت در كلاس هاي قرآن، بازيگري، عكاسي، شعر، هنرهاي دستي، نقاشي، خوشنويسي و خياطي نام نويسي كنند.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 400 هنرمند در هفت انجمن هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آن فعاليت مي كنند.
2007 / 7124/7105