استاندار گيلان: قطعي برق به‌درستي به مشتركان اطلاع‌رساني شود

رشت - ايرنا - استاندار گيلان بر ضرورت اطلاع‌رساني به موقع درخصوص نحوه كاهش ميزان مصرف برق تأكيد كرد و گفت: در صورتي كه به ناچار مجبور به قطع برق برخي واحدها شويم، بايد به صورت صحيح اطلاع‌رساني شود تا مشتركان متناسب با آن برنامه‌ريزي كنند.

گزارش عصر يكشنبه روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا حاكيست؛ مصطفي سالاري در ديدار مديرعامل شركت برق منطقه‌اي استان با اشاره به اينكه متناسب با رشد جمعيت و ميزان مصرف برق در سطح ملي و استاني ظرفيت‌سازي مناسب صورت نگرفته ، اظهار داشت: بايد تلاش كنيم در مديريت و تأمين برق واحدهاي صنعتي، مسكوني و بخش‌هاي اداري تدابير اتخاذ شود تا به آسايش مردم آسيبي وارد نشود.
وي با بيان اينكه بخشي از مصرف برق شامل مؤسسات عمومي، دستگاه‌ها، سازمان‌هاي دولتي و حاكميتي است، ادامه داد: در جهت قطع برق درصورت ضرورت بايد با همكاري شركت توزيع ضوابط مشخصي براي بازه‌هاي زماني تعيين و اطلاع‌رساني شود.
نماينده عالي دولت در گيلان به پيشنهاد مديرعامل برق منطقه‌اي مبني بر تغيير ساعت كار اداره ها در فصل گرما اشاره و خاطرنشان كرد: موضوع تغيير ساعت كار ادارات را به موقع و متناسب با فضايي كه شكل مي‌گيرد، مصوب و ابلاغ مي كنيم.
وي تدوين ضوابط مديريت مصرف را يكي از مباحث جدي در انضباط اقتصادي و مالي استان دانست و اظهار داشت: بخش عمده اصلاح الگو و مديريت مصرف براساس اولويت، متوجه حوزه برق، آب، گاز و ديگر انرژي‌هاست كه بايد با برنامه به صورت كوتاه مدت تلاش بر كاهش آن داشته باشيم.
استاندار گيلان بر ضرورت اطلاع به شركت‌ها و واحدهاي توليدي به منظور جلوگيري از آسيب به زيرساخت‌ها و دستگاه‌هاي صنعتي تأكيد و تصريح كرد: بايد بر مبناي يك تقويم مشخص‌ با واحدهاي توليدي رفتار كنيم تا در صورت آسيب، نحوه پاسخگويي به آنان مشخص باشد.
وي خواستار شناسايي اعتبارات و منابع موجود در سطح وزارت نيرو و شركت توانير براي جذب درخصوص اجراي پروژه‌هاي استان شد و افزود: در اين خصوص با جديت پيگيري و مكاتبه خواهم كرد.
در اين ديدار مديرعامل شركت برق منطقه‌اي گيلان از ميزان مصرف برق توسط بخش‌هاي عمومي، واحدهاي توليدي و صنعتي و نيز منازل مسكوني در سطح استان گزارشي ارائه و در راستاي مديريت مصرف برق پيشنهاداتي نيز مطرح كرد.
درحال حاضر بيش از يك ميليون و 440 هزار مشترك برق در استان وجود دارد.
7296/2007/