عبور ايمن عشاير از شهر پرديس را تامين مي كنيم

تهران-ايرنا- شهردار پرديس گفت: سال گذشته تعدادي از احشام عشاير هنگام عبور از آزاد راه تهران- پرديس از بين رفتند، امسال به عشاير كمك مي كنيم تا عبور ايمني از اين منطقه داشته باشند.

كوروش گلريز روز يكشنبه در حاشيه بازديد از مسيرهاي كوچ عشاير از داخل شهر پرديس كه با حضور مدير كل امور روستايي و شوراها در استانداري برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عبور از آزاد راه براي عشاير و احشام ايمن نيست و ساخت پل استاندارد عبور دام از بالاي آزادراه زمان بر و هزينه بر است.
وي افزود: زير گذر آب انجيرك مسير ايمن و مناسبي براي عبور عشاير است ما اين مسير را براي عبور آنها هموار سازي مي‌كنيم و تا از مسير موقت دره رود، واصفجان ، پورزند گذر و به سمت دشت لار مسير خود را ادامه بدهند.
شهردار پرديس گفت: يكي از مشكلاتي كه از سنوات قبل در اين شهر ديده نشده عبور عشاير در كوچ بهاره و پاييزه است و بايد راهكار مناسبي براي آن پيدا كرد.
گلريز در ادامه با اشاره به سال رونق توليد خاطر نشان كرد: عشاير توليد كنندگان اصلي هستند و در اين راستا، ايمن سازي و هموارسازي مسير عشاير را در راستاي حمايت از رونق توليد در دستور كار خود قرار داديم.
وي گفت: مشكلي با عبور احشام در شهر نداريم در برخي از شهرها در خارج از كشور براي عبور راحت احشام يك روز شهر را تعطيل مي كنند.
شهردار پرديس با اشاره به فنس كشي مسير زير دكل هاي برق در ورودي شهر پرديس اظهار داشت: بيشترين تردد عشاير و احشام از محدوده دكل هاي برق است كه با فنس كشي اين محدوده، ايمني عبور احشام را تامين مي‌كنيم.
معاون عمراني فرماندار شهرستان پرديس در حاشيه اين بازديد اظهار داشت: در سال هاي اخير ساخت سازه ها، مسيرها و اتوبان‌ها ، محل عبور پر خطري را براي احشام عشاير در اين منطقه ايجاد كرده است.
نويد عباسي با اشاره به مناسب سازي مسير تردد عشاير خاطر نشان كرد: لايروبي دهانه پل ها و كالورت‌ها با مشاركت شهرداري پرديس، امور آب ، شركت آزاد راه و راهداري شهرستان قبل از ورود عشاير انجام مي‌شود.
وي گفت: ساخت پل استاندارد براي عبور احشام عشاير در صورت تخصيص اعتبار از سوي استان اجرايي خواهد شد و تا آن‌زمان به عشاير كه مهمانان شهر ما هستند براي عبور ايمن از شهر كمك مي‌كنيم.
شهرستان پرديس با 250 هزار نفر جمعيت در شرق پايتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348