سرپرست هواشناسي: كاهش دما و وزش باد براي سمنان پيش بيني مي شود

سمنان- ايرنا- سرپرست اداره كل هواشناسي استان سمنان گفت: كاهش دما و وزش باد شديد براي 48 ساعت آينده اين استان پيش بيني مي شود.

ايرج مصطفوي عصر يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بر اساس تحليل آخرين الگوهاي پيش يابي، با ورود سامانه بارشي به استان سمنان در بعدازظهر دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاري در اين استان و با شدت بيشتر در نواحي شمالي و نيمه غربي، باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شديد در برخي نقاط با گرد و خاك و افزايش غلظت غبار و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پيش بيني مي شود.
وي بيان كرد: امروز يكشنبه بيست و نهم ارديبهشت، وزش باد شديد به ويژه در نواحي غربي استان سمنان رخ مي دهد.
سرپرست اداره كل هواشناسي استان سمنان ادامه داد: دماي هوا در روزهاي سه شنبه تا پنجشنبه بين چهار تا 6 درجه سانتيگراد كاهش نسبي دارد.
وي توصيه كرد: با توجه به بارش هاي رگباري و شرايط فصلي، احتمال آبگرفتگي رواناب و سيلابي شدن مسيل ها، رعد و برق به همراه صاعقه و باد شديد، تمهيدات لازم صورت گيرد.
وي بيان كرد: در 24 ساعت گذشته كمينه دماي هواي شهر سمنان 20 و بيشينه دما 30 درجه سانتيگراد بود.
سرپرست اداره كل هواشناسي استان سمنان تصريح كرد: در اين مدت، رضوان با كمينه هشت درجه سانتيگراد سردترين و حسينان با حداكثر دماي 34 درجه سانتيگراد، گرم ترين نقاط استان سمنان گزارش شد.
سرپرست اداره كل هواشناسي استان سمنان يادآور شد: بيشترين سرعت وزش باد 24 ساعت گذشته در استان مربوط به دامغان و شهميرزاد با 40 كيلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ايرنا، سامانه هواگوي 134 آماده ارائه اطلاعاتهواشناسي و پيش بيني‌ هاي جوي سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره كل هواشناسي استان داراي 9 ايستگاه سينوپتيك، 15 ايستگاه اقليم شناسي و 50 ايستگاه باران‌سنجي در نقاط مختلف است.
9891/7408