۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبر: 83320187
۰ نفر
مجریان طرح های گردشگری استان اردبیل حمایت می شود

اردبیل - ایرنا - معاون سرمایه گذاری و طرح های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاكید بر حمایت از مجریان طرح های گردشگری استان گفت: در این میان حساب افرادی كه تنها با هدف دریافت زمین و تسهیلات مالی اقدام می كنند از سرمایه گذاران واقعی جداست.

به گزارش ایرنا ، ناصر محمودی روز یكشنبه در جلسه كارگروه گردشگری و سرمایه گذاری خلخال از تخصیص هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات بانكی به طرح های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان اردبیل در سال گذشته خبر داد.
وی بیان كرد: در حالی كه سقف این تسهیلات 120 میلیارد ریال بود با پیگیری استاندار اردبیل این مبلغ به 10 برابر ارتقا یافته است.
او اظهار داشت: مبلغ طرح های معرفی شده به بانك ها جهت دریافت این تسهیلات هزار و 370 میلیارد ریال با نرخ كار مزد 4 تا 6 درصد است.
وی با اشاره به اینكه شركت توسعه گردشگری مجری طرح خانه مسافرهای این استان است، افزود: دفتر این شركت در شهرستان سرعین مستقر بوده و هرگونه خدمات مربوط به صدور مجوز خانه های مسافری تنها از طریق مراجعه به این شركت امكان پذیر است.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با انتقاد از نحوه نگاه اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان به سرمایه گذاران طرح های گردشگری این شهرستان افزود: در حالی كه سه سال برای اخذ مجوز شركت راه اندازی خانه های مسافری برای این شهرستان تلاش شده و بخش خصوصی متحمل هزینه های زیادی شده، واگذاری تمدید مجوزها به شركت توسعه گردشگری تازه تاسیس در سرعین غیرقابل قبول است.
در این جلسه كه با حضور صاحبان طرح های گردشگری و سرمایه گذاران طرح های گردشگری خلخال برگزار شد، سرمایه گذاران طرح ها نیز تاخیر در پرداخت تسهیلات بانكی را از عوامل طولانی شدن زمان اجرای طرح های بزرگ صنعت گردشگری این منطقه عنوان كردند.
شهرستان خلخال در جنوب اردبیل از جمله مناطق گردشگری استان اردبیل می باشد.
6018/7119